Krista Zvirgzdiņa: Mums ar Jāni operētājsistēma strādā diezgan līdzīgi

Krista Zvirgzdiņa: Mums ar Jāni operētājsistēma strādā diezgan līdzīgi

22. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Krista un Jānis Zvirgzdiņi kopā ir jau vairāk nekā 10 gadus. Šo gadu laikā viņi kļuvuši arī par divu bērnu vecākiem, sakot, ka šāds solis – audzināt bērnus ar mazu gadu starpību – bijis apzināts.

Māmiņu Klubs ar Zvirgzdiņu ģimeni devies kopīgā pastaigā pa mežu. Kā stāsta Krista, viņas dzīvē mežs ļoti spilgti ienācis tieši pagājušajā gadā pandēmijas pirmajā vilnī, kad viņa sapratusi, ka garās pastaigas aicina. Kamēr Krista labprāt dodas pastaigās, Jānis atzīst, ka bezmērķīgas pastaigas nav domātas viņam, taču, ja nepieciešams, arī viņš var iet pastaigāties. “Mēģinu mežu ierādīt arī bērniem, jo ir forši izstaigāties,, sakārtot galvu. Bērni tā arī izliek enerģiju un nenes mājai nost jumtu,” stāsta Krista. Viņa atzīst, ka, dzīvojot šajā laikā, ir jāprot pieņemt visas šķautnes, ko šis laiks nes līdzi, tostarp, arī bērnu uzbudinājumu un kārtējo robežu pārbaudīšanu.

Runājot par robežām, Krista stāsta, ka pēc sajūtām viņa ir stingrā mamma. “Man patīk būt ar bērniem, taču ļoti svarīgas ir robežas,” saka viņa.

Kristai ir augstākā izglītība pirmsskolas pedagoģijā, kas, kā atzīst viņa, īpaši nepalīdz būt mammai. “Tā traucē dzīvot, jo zini, kā vajadzētu darīt, bet pēc tam šausti sevi gan kā mamma, gan kā pedagogs, jo vajadzēja visu darīt savādāk,” ar savu pieredzi dalās Krista. Bērni ar mazu vecuma starpību bijis Kristas un Jāņa apzināts lēmums, lai atvases augtu kopā. Kā saka Krista, abi bērni viens bez otra nevar, taču arī viens ar otru daudz nevar būt kopā. 

Līdzīgi domājoši

Krista un Jānis savulaik iepazinās dziedošo ģimeņu TV šovā. Sākotnēji Jānis Kristai šķitis kaut kas augsts un tāls, un attiecību sākumā viņa domājusi, ka gan jau drīz Jānim viss apniks, tomēr attiecības turpinājušās ar kopīgu ģimenes veidošanu un bērniem. Kā saka Krista, tas bijis apzināts solis, jo viņa jutusies drošībā.

Atceroties attiecību sākumu, Krista saka, ka abi nevarējuši vien beigt brīnīties, kā gan divi cilvēki var domāt tik ļoti līdzīgi. “Mums operētājsistēmas strādā ļoti līdzīgi,” atzīst Krista. Protams, arī Zvirgzdiņu pāra attiecības izgājušas cauri dažādiem attīstības posmiem, un abi atzīst, ka stāstīt, ka visu laiku viens otru sapratuši no pusvārda, būtu liela muldēšana, jo tā gluži vienkārši nenotiek. “Periodiski izejot cauri kādai krīzei, nonākam pie nākamā līmeņa,” par attiecībām stāsta Krista.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT