Kolkasrags

Kolkasrags

29. Mar 2022, 18:09 Mamma ceļotāja Mamma ceļotāja

Kolkasrags ir Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts. Šeit satiekas divu jūru viļņi, pareizāk sakot, Baltijas jūra pāriet Rīgas jūras līcī.

Kolka no šo vietu seno iedzīvotāju lībiešu valodas tiek tulkota kā “asais stūris”, jo pēc formas apmetnis to atgādina. Daļa lībiešu joprojām dzīvo Kolkas novadā un tāpat kā viņu senči nodarbojas ar zvejniecību.

Šeit ir iespēja apmeklēt Līvu tautas namu, kur var iepazīties ar lībiešu sadzīves priekšmetu kolekciju, klausīties ierakstus lībiešu valodā.

Pastaigājoties pa Kolku, iesaku apskatīt Giriņu koka katoļu baznīcu.

Ievērības cienīga ir arī Kristus Piedzimšanas baznīca.

Ir vērts apskatīt arī Kolkas luterāņu baznīcu. Baznīcas akcents ir neparasts altāris mūsdienīga triptiha formā, ko gleznojusi latviešu māksliniece Helēna Heinrihsone.

Autostāvvieta pie zemesraga ir maksas, ir veikals un kafejnīca, kā arī informācija.

Pirms izejas uz krastu ir trīs akmens plākšņu arka, uz kuras ir uzraksts: “Jūras paņemtiem”, vieta ir nedroša, seklumi un vētras darīja savu nelabo un šeit nogrima daudzi kuģi.

Šobrīd kuģiem veiksmīgi palīdz tikt garām bāka. Tā atrodas uz mākslīgas salas 6 kilometru talumā no krasta. No krasta tā knapi saskatāma, bet ar zoom palīdzību to var redzēt.

Netālu no krasta atrodas stends, kas veltīts vienam no Latvijas kuģniecības pamatlicējiem Krišjānim Valdemāram.

Un ir arī akmens "Eiropas centrs". Latviešu rakstnieks Valdemārs uzskatīja, ka tieši Kolka ir Eiropas centrālais punkts, nu, es viņam ticu, patīkami domāt, ka mana dzimtā Latvijā ir Eiropas centrs.

Kolkas pludmale ir smilšaina, kāpas un daudzi pēc vētras nogāzti koki, ļoti neparasti un interesanti.

Un netālu no krasta ir vecās Kolkasraga bākas drupas.

Kolkasrags ir ļoti neparasta vieta, ja paskatās tālumā, var redzēt, kā satiekas Baltijas jūras un līča ūdeņi. Ūdens līcī un jūrā atšķiras pēc krāsas, un viļņi šeit ir pa diagonāli.

Kolkā atrodas skatu tornis, no kura paveras krāšņs skats.

Kā arī Kolkas priežu dabas taka, kas iepazīstina ar interesantāko priežu mežu.

Kolka ir ļoti neparasta un skaista vieta, kuru vērts apmeklēt.