Ko jūs izbaudāt vairāk – dāvanu saņemšanu vai pasniegšanu

Ko jūs izbaudāt vairāk – dāvanu saņemšanu vai pasniegšanu

26. Dec 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ko jūs izbaudāt vairāk – dāvanu saņemšanu vai pasniegšanu? Un ko tas par jums pastāsta? 

Bez šaubām - saņemt dāvanas ir ļoti patīkami. Bet, ir arī brīži, kad patīkamāks kļūst pats dāvanas pasniegšanas process! Dāvanu pirkšana, iesaiņošana un pati dāvināšana ir visnotaļ maģiska, un tajā mēs ieguldām ne tikai daudz laika un pūļu, bet arī savu sirdi. Tuvojoties gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem – kuros dāvanu saņemšana un pasniegšana ir neatņemama svētku sastāvdaļa, noskaidrosim, kāpēc mums patīk dāvināt vairāk nekā saņemt un ko tas pasaka par mums pašiem?

Savas pašvērtības celšana

Dāvana var nebūt tikai altruistisks akts, jo kādu apdāvinot, mēs izjūtam lepnumu par savu devumu un arīdzan priecājamies par savu dāsnumu. Līdz ar to iznāk, ka citreiz dāvanas pasniegšana var būt arī nedaudz savtīga rīcība, lai liktu mums pašiem sajusties labāk. Katrā ziņā – neskatoties uz blakus motīviem, pats galvenais ir, ka gan jūs, gan dāvanas saņēmējs izjutīs pozitīvas emocijas. Pie tam prieks, ko ieraugam mīļa cilvēka sejā, tiešām ir vislielākā motivācija.

Dāvināšana mūs dara laimīgākus

Nauda pati par sevi laimi negarantē, bet mirkļos, kad to tērējam ar mērķi – pārsteigt un iepriecināt kādu sev tuvu cilvēku – mēs tomēr kļūstam kaut nedaudz laimīgāki. Patiesi, ir pētījumi, kas apstiprina, tērējot naudu kāda cita priekam, mēs paši sākam justies krietni laimīgāki un piepildītāki. Un tam nebūt nav jābūt atkarīgam no tā, cik lieli ir mūsu ienākumi. Pat iegādājoties otram kādu nieku, varam sajusties sevišķi labi, it īpaši tāpēc, ka uzreiz iztēlojamies šī cilvēka emocijas, kad dāvaniņu pasniegsim.

Dāvinot dāvanas, mēs uzlabojam savstarpējās attiecības

Reizi pa reizei, pārsteidzot savus mīļos ar nelielām dāvaniņām, mēs izrādām pateicību un stiprinām savstarpējās attiecības. Šādi mēs saviem tuvajiem atgādinām, cik daudz tie mums nozīmē, un pateicamies viņiem par visu, ko tie mūsu labā darījuši. Tas noteikti var uzlabot attiecības, jo mēs otram liekam justies novērtētam un mīlētam. Tāpēc noteikti nevajadzētu izvairīties no regulārām dāvaniņām - tās attiecības ietekmēs tikai labvēlīgi!

Palīdzēšana otram

Dāvanām ne vienmēr ir nepieciešams iemesls, citreiz tās var būt kā pateicība. Nav noslēpums, ka dzīvē ir brīži, kad cilvēks piedzīvo grūtības, iet cauri kādam izaicinošākam periodam. Tam var būt vairāki iemesli: sarežģījumi darbā, veselības problēmas vai saspīlējumi privātajā dzīvē. Lai kas arī tas būtu – mūsu rokās vienmēr ir iespēja otram palīdzēt. Neskatoties uz to, cik daudz vai maz varam atļauties kādam sniegt, šis žests pats par sevi otra cilvēka dzīvi uzlabos, sniedzot gandarījumu arī pašam.

Dāvanas var iedvesmot

Pašas piemērotākās dāvanas atrašana brīžiem var būt diezgan saspringts process, bet gala rezultāts noteikti radīs vairāk prieka nekā raižu. Tas viss dara laimīgākus ne tikai mūs, bet arī cilvēkus, kuri dāvanas saņems. Tas ir kā nebeidzams aplis – ar savu došanu mēs aplipināsim arī citus. Dalīšanās priekā ir lipīga, tāpēc nebaidieties uzņemties iniciatīvu un parādīt mīļajiem, ka jums viņi patiešām rūp.

Ko darīt, kad dāvanu idejas sāk aptrūkties?

Protams, dažreiz dāvanas izvēle var būt visai sarežģīts process pat tad, ja pazīstam otru jau gadiem ilgi vai redzam viņu ik dienas, piemēram – kā tas ir ar mūsu otro pusīti. Kad meklējam dāvanas savam mīļotajam, ir daži padomi, kur smelties idejas. Pirmkārt, esiet ļoti uzmanīgi klausītāji! Mēs varam garantēt - uzmanīgi ieklausoties savā mīļotajā, noteikti dzirdēsiet ko tādu, ko viņš vēlētos vai kas viņu spētu iepriecināt. Ik reizi pierakstiet dzirdēto, pārliecināties, ka neko neesat aizmirsuši, un dāvanas plānošana jau kļūs daudz vieglāka. Otrkārt, ņemiet vērā mīļotā intereses. Varbūt tā ir makšķerēšana, varbūt šūšana — lai kas arī tas būtu, izvēlieties otra gaumei piemērotas dāvanas. Jaunas idejas varat aizgūt arī dažādos sociālajos tīklos.

Pāris idejas dāvanai otrajai pusītei

Arī mēs esam sagatavojuši piemērotu dāvanu ideju sarakstu otrajai pusītei jebkuros svētkos - Ziemassvētkos, Valentīndienā, gadadienā vai kādā citā svētku reizē.

·       Ceļojums. Reizēm mēs tik ļoti ieslīgstam ikdienas darbos un rutīnā, ka nespējam dot pietiekoši daudz laika attiecībām un savai otrajai pusītei. Tas viss noteikti mums nenāk par labu. Šī iemesla dēļ ceļojums var būt ideāla dāvana. Bieži vien pāris ceļojuma laikā satuvinās, viens otram velta daudz laika un uzmanības, piedzīvo jaunus iespaidus, un tas viss ikdienas dzīvi padara krāsaināku! Turklāt, nav obligāti jādodas tālā ceļojumā uz ārzemēm, tikpat lielisku ceļojumu var noorganizēt arī Latvijā!

·       Fotosesija. Sākotnēji var šķist, ka šāda dāvana būs piemērota tikai sievietēm, bet tā nebūt nav taisnība. Fotosesija pie īstā fotogrāfa būs neticami patīkama pieredze jums abiem. Turklāt – izmantojiet izdevību, iemūžinot sevi kādā noteiktā dzīves brīdī - tad šīs fotogrāfijas būs ārkārtīgi sirsnīgs atgādinājums par emocijām, ko reiz piedzīvojāt!

·       Skaista apakšveļa. Šāda dāvana būs lieliski piemērota gan sievietēm, gan vīriešiem - lielākā daļa vīriešu izbauda mirkli, kad viņu sieviete ir tērpusies skaistā apakšveļas komplektā! Tā būs ideāli piemērota Valentīndienā vai attiecību gadadienā, un noteikti palīdzēs uzjundīt kaislību abu partneru starpā. Pie tam ja vēlaties pārsteigt savu mīļoto ar kādu kaislīgu apakšveļu vai līdzīgu preci mīlas priekiem jau pavisam drīz, mēs iesakām iegriezties supersex.lv – tur atradīsiet daudz ko kārdinošu!

·       Biļetes uz iemīļotās grupas koncertu. Vēl viena lieta, kas iepriecinās lielāko daļu cilvēku. Uzdāvinot biļetes uz koncertu, kurš patiks tavai otrajai pusītei, parādīsi, ka zini, kas viņam vai viņai iet pie sirds. Pat ja pašam šie izpildītāji nav tik tuvi, ticiet, koncerta laikā piedzīvosiet mirkļus, kas radīs skaistas atmiņas visam atlikušajam mūžam!

Mēs ceram, ka šis raksts jums ne tikai palīdzēja uzzināt, kāpēc dāvināt dāvanas ir patīkami, bet arī palīdzēja smelties idejas, ko uzdāvināt saviem mīļajiem. Lai izdodas atrast visjaukākās dāvanas!