Klajā nākusi jauna grāmata par „zaļo” dzīvesveidu

Klajā nākusi jauna grāmata par „zaļo” dzīvesveidu

27. Apr 2016, 16:23 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Apgāds „Jumava” laidis klajā grāmatu jaunākajai paaudzei par zaļo dzīvesveidu „Es dzīvoju zaļajā Latvijā”. Grāmatas autore ir Vita Štelmahere.

Reti kura valsts var lepoties ar četriem dažādiem gadalaikiem – balto ziemu, plaukstošo pavasari, zaļo vasaru un krāsaino rudeni. Mēs varam!

Reti kurā valstī var brīvi doties mežā un vākt tādas meža bagātības, kā sēnes un ogas. Mēs varam! Reti kurā valstī mežs aizņem vairāk nekā pusi teritorijas, lai sevi sauktu par zaļo mežu zemi. Mēs varam!

Reti kurā valstī var atrast tik daudzus bezmaksas atpūtas objektus, ko uzturam un ik gadu piedāvājam apmeklēt Latvijas iedzīvotājiem. Mēs varam! Jo mums ir mamma daba, kas dzīvo Latvijas valsts mežos. Turklāt, apzinoties prasmīgas meža apsaimniekošanas nozīmi skābekļa vairošanā un globālās sasilšanas ierobežošanā, ik gadu aicinām tūkstošiem jauniešu iepazīt meža apsaimniekošanas ciklu, dodoties izzinošās meža ekskursijās zinošu ekspertu vadībā.

Šī grāmata kā labs dabas vērtību draugs atklās jaunajiem lasītājiem tās priekšrocības un vērtības, aicinot vairot dabas bagātības. Turklāt, lai dzīvotu zaļajā Latvijā, – par to ik dienas jārūpējas gan katram pašam, gan kopā ar tuvākajiem. Mēs varam!

Roberts Strīpnieks
AS “Latvijas valsts meži” prezidents

Meklējiet visās Latvijas grāmatnīcās.