Kazdangas pērles- pils un parka dabas taka

Kazdangas pērles- pils un parka dabas taka

18. Jul 2021, 11:04 Cielavinna Cielavinna

Dodamies tālāk baudīt Latvijas skaistākās vietas. Nezinu kā Jums, bet Latvijas daba ir vienreizēji skaista. Apceļojot Latvijas skatu torņus, esam nonākuši līdz Kazdangai.

Kazdangā bijām pirmo reizi un teikšu samērā skaista vieta. Ceļojot kopā ar trīs bērniem, mēs meklējam vietas, kuru apmeklējums ir bezmaksas un pusdienas ņemam līdzi, līdz ar ko es Jums nevaru ieteikt Kazdangas vai kādas citas vietas garšīgākos pusdienu taisītājus. Biežāk izvēlamies dabas objektus, jo tie ir maziem bērniem draudzīgāki pasr muzejiem.

Kazdangu izvēlējāmies apmeklēt dēļ  jaunuzbūvētās parka laipas un torņa dēļ, jo jāapskata tak visi Latvijas torņi. Kazdangas laipu ar torni bijām bildēs redzējuši daudz un likās ļoti skaista vieta, tāpēc to apmeklējām pirmo.

Kazdangas parks ir lielākais Latvijā aptuveni 196 ha. Ezera laipa ar skatu torni savieno abas parka daļas un līdz ar to parka apmeklētājiem ir iespēja izstaigāt abas parka daļas: Valātas parka daļa un Šēfera birzs. Uzkāpjot skatu platformā var apskatīt apkārtni no augšas, paveras burvīgs skats un gulbju ģimene.

Staigājot pa parku var sastapt līdz 154 putnu sugām. Pēc būtības parku var izstaigāt ar mazuļiem ratiņos un mazajiem skrējējiem. Parka teritorijā ir izvietotas arī atpūtas vietas. Manējiem ļoti patika skriet pa laipu, jo tā nedaudz šūpojās.

Līdz Kazdangas parkam var aizbraukt ar wazee palīdzību, ieteicamais sākuma punkts: Kazdangas parka labirints Kaplejā.

Tālāk devāmies uz pili. Automašīnu novietot var speciālā bezmaksas stāvlaukumā netālu no pils. Pie stāvlaukuma izvietotas šupoles, kurās pēc garā ceļā var atpūsties. Neliels rotaļu laukums ir izvietots arī pils parka teritorijā, tur ir arī izveidota peldvieta, līdz kurai mēs nedevāmies, lai lieki nekacinātu mazos. Ceļš līdz pilij ved pa skaistu tiltu, kā jau pilīm pienākas.

Kazdangas pils taka ir 2km gara un vijas pa Kazdangas pils parku gar iespaidīgo muižas pili, kas celta 1800.gadā un piederējusi Kurzemes baroniem Manteifeļiem.

Kazdangas pils joprojām tiek uzskatīta par vienu no krāšņākajiem klasicisma stila paraugiem Kurzemē. Latvijā ir ļoti skaistas pilis.

Nākošais pēc skatu torņu apskatīšanas, noteikti izbrauksim visas Latvijas pilis un muižas. Ar wazee palīdzību līdz pilij aizbrauksiet.

 

Cielavinna Cielavinna 18. Jul 2021, 14:00

Sveiki! Var lūdzu pielikt klāt sadaļai vasaras gids? Aizmirsu atķeksēt.