Kādēļ sāp kreisais sāns? Jautājam ginekoloģei

Kādēļ sāp kreisais sāns? Jautājam ginekoloģei

06. Dec 2012, 00:00 Sieviešu Klubs Sieviešu Klubs

„Pērn man atklāja dzemdes kakla eroziju. Tad bija cistas plīsums un sāpes kreisajā sānā, vēdera lejasdaļā. Pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma kreisā olnīca izskatījās kā ar asinizplūdumiem. Lietoju medikamentus un asinis olnīcā uzsūcās. Lai gan uztriepes analīzes rāda, ka esmu vesela, mani joprojām nomoka sāpes. Ārste uzskata, ka tas ir normāli,” raksta kāda Sieviešu Kluba lasītāja.

Konsultē Sieviešu Kluba eksperte, ginekoloģe Sandra Tamane. 

„Tas, ka nomoka sāpes, nekad nav normāli! Šajā gadījumā noteikti būtu jādomā, kā no tām atbrīvoties, jo hroniskas sāpes vēlāk var radīt citas problēmas, piemēram, psihes traucējumus, nervozitāti,” skaidro ginekoloģe.

Speciāliste uzsver, ka būtiski saprast, vai šīs sāpes patiesi saistītas ar piedzīvoto asinsizplūdumu olnīcā, jo ikvienai sievietei gandrīz katru mēnesi, cikla vidū ir šāds asinsizplūdums.

Hematomu jeb asinsizplūdumu patiesi ļoti labi var redzēt sonogrāfiskās izmeklēšanas laikā un kā stāsta Sandra Tamane, arī asinis olšūnā parasti uzsūcas bez problēmām.

„Šai sievietei iesaku doties uz izmeklēšanu un pārbaudīt, vai zarnu cilpās nav izveidojies kāds saaugums! Zarnu cilpas aizņem visu mazo iegurni, dzemde un olnīcas – tikai ļoti nelielu tās daļu. Reizēm šīs zarnu cilpas mēdz uzpūsties, tādēļ, būtu jāpārbauda, vai šai sievietei nav radušās kādas problēmas ar kuņģi. Pastāv vairākas iespējas, kāds varētu būt sāpju iemesls,” skaidro ginekoloģe.

Sandra Tamane vēlreiz uzsver, ka ar sāpēm noteikti nevajag dzīvot, bet pēc iespējas ātrāk jāatklāj to cēlonis! Speciāliste stāsta, ka ļoti bieži tas ir psiholoģisks un īpaši sāpes varētu saasināties pēc kādiem pārdzīvojumiem vai stresiem.

„Ne velti dažkārt, kad pacients vēršas pie speciālista ar sūdzībām par sāpēm, ārsts nespēj atrast to iemeslu! Šai sievietei iesaku laparoskopisko izmeklēšanu, kuras laikā sāpju cēloni varbūt varēs noteikt jau precīzāk! Iespējams, izmeklējuma laikā atklāsies kāds saaugums, bet tikpat labi ar zarnām viss var būt arī pilnīgā kārtībā – tas ir ļoti individuāli,” tā Sandra Tamane.

Sieviešu Klubs

Vai arī tu esi piedzīvojusi līdzīgas sāpes?