Kad cilvēku var saukt par pieaugušu? Zinātnieki pārsteidz

Kad cilvēku var saukt par pieaugušu? Zinātnieki pārsteidz

25. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Foto – Pixabay.com

Kembridžas Universitātes zinātnieki, kuri veikuši smadzeņu un nervu sistēmas pētījumus, nonākuši pie secinājuma, ka līdz 30 gadu vecumam cilvēku nevar uzskatīt par īsti pieaugušu. Viņi uzskata, ka likums, kas nosaka pilngadības iestāšanos 18 gadu vecumā, ir “absurds”, raksta “The Independent”.

Pieauguma process ir galvenokārt saistīts ar visām pārmaiņām, kas notiek smadzenēs. Tās ilgst daudzus gadus pēc 18 gadu vecuma robežas un daudzpusīgi ietekmē cilvēku uzvedību.

Personības pārejā no bērnības uz pieaugušo dzīvi ir daudz nianšu, un tam vajadzīgi desmitiem gadu. Skaidri noteikt šo vecumu ir ļoti sarežģīti,” konferencē Oksfordas Universitātē izteicās vadošais neirozinātnieks Pīters Džounss.

Džounss ir pārliecināts, ka izglītības un veselības aprūpes sistēmas, kā arī tiesiskā sistēma, nākotnē jāpielāgo jaunajiem datiem.

“Labi, ka, neskatoties uz juridiskām definīcijām, pieredzējuši tiesneši jau tagad saprot atšķirību starp 19 gadus veciem un 30 gadus veciem likumpārkāpējiem,” norāda pētnieks.

Tas nav pirmais zinātnieku aicinājums mainīt likumdošanu un atzīt, ka pieaugšana iestājas daudz vēlāk, nekā pieņemts uzskatīt. Pērn Austrālijas pētnieki publicēja datus, saskaņā ar kuriem pusaudžu vecums ilgst vēl vairākus gadus pēc oficiālās pilngadības.

LASI ARĪ, KĀPĒC KRUSTMĀTE IR TIK ĪPAŠS CILVĒKS BĒRNA DZĪVĒ