Kā noņem dzimumzīmes?

Kā noņem dzimumzīmes?

15. Jun 2013, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

"Sveiki! Pēdējo gadu laikā man parādās arvien jaunas dzimumzīmes. Par tām es daudz nebēdāju, izņemot vienu... Pirms trīs dienām man uz sejas (precīzāk vaiga) ir uzmetusies maza dzimumzīme. Ko darīt? Vai dzimumzīmes ir iespējams noņemt," jautā lasītāja.

Konsultē Lāzerplastikas klīnikas un Lāzerklīnikas dermatoloģe Anita Ābelīte.

Dermatoloģe stāsta, ka dzimumzīmes neizveidojas pāris dienu laikā, tādēļ vispirms ir jānoskaidro, vai veidojums patiešām ir dzimumzīme!

„Iespējams, tas ir iekaisusi pūtīte vai iekaisis tauku dziedzeris ar dzimumzīmi. Protams, lai to noteiktu precīzi, nepieciešama izmeklēšana, un ja veidojums sievieti satrauc, vizīti pie ārsta nevajag atlikt,” pārliecināta Anita Ābelīte.

Dermatoloģe atklāj, ka nesāpīgākā un ātrākā izmeklēšanas metode ir dermatoskopija, ar kuras palīdzību iespējams noteikt arī to, vai veidojums ir labdabīgs vai nē.

Kā dzimumzīmes noņem? 

Protams, dzimumzīmes, kuras ir traucējošas, vai tās, kurām ir noteiktas medicīniskas indikācijas, var noņemt.

„Pastāv divas metodes - ķirurģiskā un dzimumzīmīšu noņemšana ar lāzeru. Tad, ja veidojums ir ādas līmenī, tas nav pacelts vai nedaudz pacelts, visdrīzāk tā noņemšanai būs nepieciešama ķirurģiska manipulācija. Tomēr katrā situācijā piemērotāko metodi, protams, iesaka ārsts!

Pēc veidojuma noņemšanas, tā gabaliņu iespējams pārbaudīt arī histoloģiskajā izmeklēšanā. Tad, ja ārsts ir pārliecināts, ka veidojums ir 100% labdabīgs, šo izmeklēšanu neveic. Turpretī, ja pacients to vēlas, vai arī ārsts uzskata, ka noņemto veidojumu tomēr ir ieteicams izmeklēt, tā paraugu uz histoloģisko izmeklēšanu sūta,” stāsta dermatoloģe.

Dzimumzīmes jānoņem rudenī vai ziemā!

„Tad, ja veidojums uz sejas ir labdabīgs, un tā ir tikai pigmenta dzimumzīme, kas sievietei nepatīk, to vislabāk noņemt rudenī vai ziemā, tātad gada tumšajos mēnešos.

Tas ir būtiski, jo noņemot to tagad, pastāv liels risks, ka veidojuma vietā, saules ietekmē veidosies kosmētisks defekts - pigmentācijas plankums,” skaidro Anita Ābelīte.

Dermatoloģe atklāj, ka īpašu piesardzību jāievēro arī pēc veidojuma likvidēšanas!

„Vismaz trīs, četrus mēnešus pēc manipulācijas nav ieteicams sauļoties ne atklātā saulē, ne solārijā.

Tāpat noteikti jāievēro, ka pat tad, ja veidojums tiek noņemts rudenī vai ziemā, dodoties ārā saulainā laikā, vietā, kur veidojums noņemts, noteikti ieteicams lietot pretiedeguma līdzekli ar SPF faktoru 50,” tā Anita Ābelīte.

Kāda ir tava pieredze - vai kādreiz esi noņēmusi dzimumzīmi?