Kā gan mīlēties, ja mazais var mūs ieraudzīt

Kā gan mīlēties, ja mazais var mūs ieraudzīt

17. Aug 2015, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kā pārim nodarboties ar seksu pēc dzemdībām, ja mazais guļ vienā istabā ar vecākiem? Vai sekss tik tuvu bēbītim netraumē viņa nākotnes seksualitāti? Jautājam seksologam Artūram Šulcam.

Nevajag daudz analizēt, bet vienkārši mīlēties! Protams, bērniem nav speciāli jārāda, kā notiek pats mīlēšanās process, bet satraukties par to, ka vecāku mīlēšanās kaut kā ietekmēs bērnu psihi vai seksuālo veselību, nevajag. Sekss ir dabisks process! Bērniņš jau arī ir radies seksa rezultātā.

Jāatceras, ka mazais arī mūžīgi negulēs bērnu gultiņā. Viņš pieaugs. Tīņu gados pats iepazīs savu seksualitāti un pozitīvā vecāku pieredze var viņam palīdzēt atrast nākotnē pašam sevi.

Sekss nav nekas slikts. Tā nav vardarbība! Sekss ir sakrāls rituāls. Tā uz to arī vajag skatīties! Ko teikt bērnam, ja viņš jautā, ko pieaugušie dara? Ir jāsaka patiesība. Tētis ar mammu mīļojas. Tāpat kā tētis ar mammu saskūpstas, tā viņi arī mīļojas. Tas ir intīms process, līdzīgi kā mazgāšanās, par ko daudziem stāstīt nevajag.

Jo vecāki mazāk satraucas par bērnu tuvumu mīlēšanās laikā, jo bērni to dabiskāk uztver. Turklāt viņiem veidojas pozitīva sava seksuālā pieredze. Viņi jau kopš mazotnes zina, ka sekss eksistē un ka tas ir viens no attiecību cieņas un mīlestības apliecinājumiem. Tajā nav nekā slikta.

 Māmiņu Klubs