Jūrmalas Kūrorta svētkos 23.maijā atklās vasaras sezonu

Jūrmalas Kūrorta svētkos 23.maijā atklās vasaras sezonu

19. May 2015, 15:51 Kristīne Māmiņuklubs.lv Kristīne Māmiņuklubs.lv

Sestdien, 23.maijā, Jūrmalas pilsēta aicina uz vasaras sezonas atklāšanu Jūrmalas Kūrorta svētkos. Jūrmalniekiem un pilsētas viesiem sarūpēta īpaši bagāta pasākumu programma visas dienas garumā. Pirmo reizi vakara svētku koncerti un uguņošana norisināsies pludmalē. Svētku kulminācijā uz skatuves Majoru pludmalē uzstāsies grupa “Instrumenti”, un koncerts noslēgsies ar uguņošanas šovu. Visu dienu darbosies svētku tirdziņš, restorānu degustācijas, koncerti Horna dārzā un atvērto durvju diena Jūrmalas pilsētas muzejos un iestādēs, tostarp arī nupat restaurētajā Dzintaru slēgtajā koncertzālē un jaunajā Jūrmalas mākslas skolā. Bērniem Dzintaru mežaparkā būs sarūpētas radošās darbnīcas, koncerti, teātra izrādes un aktīvās atpūtas norises. Ieeja Jūrmalas Kūrorta svētku pasākumos bez maksas.  

Svētku gājiens un Zilo karogu pacelšana

Plkst.13.00 Jūrmalas Kūrorta svētki sāksies ar tradicionālo svētku gājienu, kas vedīs no Dzintaru mežaparka pa Jomas un Pilsoņu ielām uz Majoru pludmali. Svētku gājiena noslēgumā norisināsies Zilo karogu pacelšana. Šajā peldsezonā Jūrmalā būs par vienu Zilo karogu vairāk – starptautiskais ekosertifikāts šogad piešķirts arī Dubultu peldvietai. Zilais karogs plīvos Jaunķemeros, Dzintaros, Bulduros, Majoros un Dubultos. 

Uz skatuves Majoru pludmalē – “Instrumenti” un “Musiqq”

Sākot no plkst.19.00 uz lielās skatuves Majoru pludmalē muzicēs DJ Toms Grēviņš, plkst.20.00 uzstāsies grupa “Musiqq”. Svētku kulminācijā ar pirmo koncertu šogad plkst.21.30 uz skatuves kāps grupa “Instrumenti”. Tas būs pirmais “Instrumentu” koncerts Jūrmalā, kas ir mūziķa Reiņa Sējāna dzimtā pilsēta. Plkst.22.50 svētku uguņošana mūziķa Kārļa Lāča īpaši Jūrmalas Kūrorta svētkiem radītā muzikālā pavadījumā.

Aktivitātes ģimenēm ar bērniem Dzintaru mežaparkā

No plkst.14.00 līdz 18.00 Dzintaru mežaparkā ģimenes ar bērniem varēs baudīt skatuves priekšnesumus, piedalīties sportiskās aktivitātēs un darboties darbnīcās, kas šogad vērstas uz Jūrmalas dabas iepazīšanu. Darbosies radošā darbnīca “Māras koks”, būs pieejamas lielformāta spēles un sportisko uzdevumu josla “Mazā stiprinieka piedzīvojumi”. Uz skatuves mazos apmeklētājus priecēs popgrupu “Knīpas un Knauķi” un “Podziņas” koncerts, Jūrmalas teātra uzdevums “Brīnumzeme” un muzikālā Ditas Balčus teātra izrāde bērniem “Buratino piedzīvojumi”.

“Jūrmala aicina ciemos”

Kūrorta svētku ietvaros pilsētas muzeji, izstāžu zāles, iestādes aicina pie sevis ciemos. Dzintaru slēgtā koncertzāle atklāta pēc vērienīgas vairāku gadu restaurācijas un no plkst.14.00 līdz 18.00 aicina apskatīt restaurētās telpas, iepazīties ar koncertzāles vēsturi ekspozīcijas stendos un baudīt mūziku. Jūrmalnieki un pilsētas viesi no plkst.15.00 līdz 18.00 aicināti apmeklēt jauno Jūrmalas mākslas skolu Strēlnieku ielā 30 Jaundubultos. Skolā darbosies grafikas, keramikas, papīra virteņu, vējdzirnavu, zīmuļu pārvērtību, dekoratīvo ziedu un sejas apgleznošanas mākslas darbnīcas bērniem un jauniešiem.

Mūzikas, mākslas un garšu baudījums Horna dārzā un Majoru stāvlaukumā

Majoru stāvlaukumā norisināsies svētku tirdziņš, varēs iepazīties ar Jūrmalas mākslinieku biedrības radītajiem darbiem. Horna dārzā pie Jūrmalas Kultūras centra un Majoru stāvlaukumā  būs iespēja baudīt muzikālu programmu kopā ar Jūrmalas garšu degustācijām, ko piedāvās kūrortpilsētas restorāni. Horna dārzā koncertēs Elza Rozentāle, Kārlis Kazāks, DJ Monsta, grupa “Mantra”. Majoru stāvlaukumā par muzikālo atmosfēru rūpēsies džeza mūzikas apvienība “Very Cool People”, Aija Vītoliņa, grupa “Rīgas modes” un citi.

Jūrmalas putnu būri

Aizsākot jaunu tradīciju, kopā ar Latvijas māksliniekiem – Kristīni Luīzi Avotiņu, Reini Pētersonu un Agnesi Melbārdi – un Latvijas Ornitoloģijas biedrību radošajās darbnīcās plkst.14.00-18.00 tiks radīti putnu būri mājas strazdiem, zīlītēm, melnajiem mušķērājiem, erickiņiem un dzeguzēm. Mākslinieciskie putnu būri tiks izvietoti Jūrmalas pilsētas teritorijā.

Jūrmalas Kūrorta svētkus organizē Jūrmalas pilsētas dome kopā ar Jūrmalas Kultūras centru. Detalizēta Jūrmalas Kūrorta svētku programma pieejama Jūrmalas pilsētas mājas lapā jurmala.lv.

CEV Eiropas čempionāts Jūrmala Masters

23.maijā līdztekus Kūrorta svētkiem kūrortpilsētā norisināsies arī 2015 CEV Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmala Masters, kā norisei uzbūvēts vērienīgs pludmales volejbola stadions ar 2330 skatītāju vietām. Šajā dienā norisināsies čempionāta pamatturnīrs, kurā par ieeju jāmaksā. Biļetes pieejamas Biļešu serviss kasēs vai www.bilesuserviss.lv.

Jūrmalas Kūrorta svētku apmeklētāju ērtībām AS “Pasažieru vilciens” 23.maijā nodrošinās papildvilcienus nokļūšanai uz Jūrmalu un pēc pasākuma uz Rīgu.  

18. May 2015, 13:40

😀