Jūrmala: Tīklu parks

Jūrmala: Tīklu parks

17. Aug 2021, 11:34 Somniorum Somniorum

Šķiet, ka mēs jau esam bijuši Jūrmalā simtiem reižu, visur staigājuši, klaiņojuši un pusdienojuši. Tomēr ar bērniem jūs sākat skatīties uz jebkuru vietu citādāk, it īpaši, kad viņi izaug līdz kādam jaunam posmam. Pat ja tā būs peldēšanās strūklakās pie Dzintaru koncertzāles vai braukšana ar elektromobiļiem.(Foto no organizatoru vietnes)

Šoreiz mēs izdomājām izmēģināt pārgājienu starp kokiem, pareizāk sakot - Jūrmalas tiklu parku. Bērniem vecumā no 0 līdz 3 gadiem pieaugušo pavadībā atrakcija ir bezmaksas. Biļete visiem citiem - 10 eiro/cilv. Galvenais ieteikums: pēc iespējas atstāt visas lietas uz zemes un vilkt kurpes, kuras nevar pazaudēt (ne iešļucies). (Foto no organizatoru vietnes)

Uz rokas jums būs pielīmēta caurlaides biļete, lai jūs varētu izskriet padzerties, piemērām. Ieeja tiek pirkta uz noteikto laiku (veselas stundas) un ir spēkā 55 minūtes. Citām grupām - citā laikā- aproces krāsa mainās, un nākamā grupa tiek uzņemta tikai tad, kad iepriekšējā tiek izlaista. Vienā grupā var būt maksimāli 40 cilvēku. Tomēr vairāk nekā šo gandrīz stundu tur var pavadīt tikai guļus vai šūpojoties uz šūpolēm, jo vienkārši piekust. Augšā ir silti, vējš ir pārsteidzoši mazāks, lai gan visas "sienas" ir no tīkliem. (Foto no organizatoru vietnes)
Vietne sastāv no vairākiem tīkla koridoriem un "istabām" ar kubiņiem, bumbām, šūpolēm, labirintu, slidkalniņiem un "purvu". Mums paveicās, un cilvēku nebija daudz, dažkārt dažās istabās bijām vieni. 

Tīklos juties droši, lai gan viss atrodas vairāku metru augstumā. Tīkls ir pietiekami šaurs, tāpēc nav iespējams pat izbāzt roku un kaut kur iestrēgt. Protams, mazāki bērni ir jāuzrauga, bet no 3-4 gadiem var jau paši pārvietoties arī. 
(Foto no organizatoru vietnes)

Pieļauju, ka šī parka galvenā vecuma auditorija ir 4–8 gadus veci bērni. Galvenais pluss ir bērnu nogurums pēc atrakcijas =) Sākumā neviens negribēja doties prom, bet pēc 40-45 minūtēm visi bija noguruši. (Foto no organizatoru vietnes)
Vispārējs secinājums: ja jūs vēlaties kaut ko jaunu, ārā, gatavi pavadīt intensīvu stundu kopā ar bērniem (vai arī vecākus bērnus laist pašus un pieskatīt no apakšas), tad tā ir diezgan laba iespēja. Vai mēs brauksim vēlreiz? Iespējams, bet tomēr tā nav lētākā izklaide, un jaunuma efekts vairs nebūs. Vienmēr pastāv iespēja, ka bērns pārdomās tur iet, nepaveiksies ar pārāk aktīvu pieaugušo grupu u.c.