Īstā putekļusūcēja meklējumos

Īstā putekļusūcēja meklējumos

13. Jun 2016, 00:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ikviena māmiņa zina – ja mājās aug mazi bērni, tad atrast laiku mierīgai mājas uzkopšanai ir faktiski neiespējami! Tieši tādēļ, iegādājoties putekļusūcēju, svarīgi ir izvēlēties efektīvāko un savām vajadzībām atbilstošāko ierīci. Kam jāpievērš uzmanība, ja mazulis baidās no putekļusūcēja radītā trokšņa? Kādu putekļusūcēju izvēlēties, ja mājās ir dzīvnieki, un kādu – ja mazulis ir alerģisks? Sadarbībā ar sadzīves tehnikas zīmolu Electrolux esam izveidojuši ceļvedi, kas palīdzēs izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko putekļusūcēju.

Putekļusūcēja troksnis

Mazi bērni nereti baidās no putekļsūcēja, jo tas rada ārkārtīgi lielu un nepatīkamu troksni. Pasaulē klusākais putekļusūcējs tika radīts jau 2002. gadā, taču nu, veicot dažādus pētījumus un eksperimentus, ir radīta jauna, uzlabota ierīces versija – Electrolux putekļusūcējs Ultra Silencer Zen. Tā trokšņu līmenis ir tikai 58 decibeli – putekļusūcējs ir tik kluss, ka mājas uzkopšanas laikā mierīgi varat sarunāties pa telefonu, klausīties mūziku un pat nepamodināt guļošu bērnu! Standarta putekļusūcēja trokšņa līmenis ir aptuveni 78 decibeli, salīdzināšanai - ekvivalents trokšņa līmenis parastai sarunai ir 68 decibeli. Kāds ir šīs ierīces noslēpums? Izrādās, ka tā ir īpaša gaisa tehnoloģija, kas optimizē gaisa plūsmu un ļauj palielināt putekļusūcēja veiktspēju, tajā pašā laika samazinot skaņas līmeni. Neskatoties uz mazajiem decibeliem, tas ir pietiekami jaudīgs, lai tiktu galā ar bieziem paklājiem, savukārt īpašais AeroPro "trīs vienā" uzgalis kārtīgi savāc putekļus, dzīvnieku spalvas un ēdiena drupačas. Putekļusūcējam ir arī videi draudzīgi putekļu maisiņi, kas izgatavoti no dabiska materiāla, turklāt tos var lietot daudz ilgāk nekā standarta papīra maisiņus.

Mājdzīvnieki un dažādas grīdas virsmas

Ja mājās ir ne tikai mazi bērni, bet arī kaķis, suns vai kāds cits mājdzīvnieks, tad mājas uzkopšana var pārvērsties par īstu izaicinājumu! Dzīvnieku spalvas mēdz sagādāt papildu rūpes un raizes ne tikai par grīdām un paklājiem, bet arī par mīkstajām mēbelēm. Izrādās, optimālus tīrīšanas rezultātus iespējams panākt tad, ja ir atbilstošs putekļusūcēja uzgalis. Motorizēts uzgalis ar rotējošu birsti palīdzēs iztīrīt putekļus un mājdzīvnieku spalvas pat no visbiezākajiem paklājiem! Alternatīva ir putekļusūcējs, kam ir ar gaisu darbināms turbo uzgalis. Tas darbojas tāpat kā motorizēts uzgalis, taču ir atkarīgs no gaisa plūsmas, ir nedaudz skaļāks, un to nevar izslēgt, nenomainot uzgali. Specializētie cietie grīdas uzgaļi ar mīkstām birstēm savukārt būs piemēroti koka un flīžu grīdām – tie ne tikai efektīvi uzkopj grīdas virsmu, bet arī ir saudzīgi un neskrāpē grīdu. Putekļusūcēja uzgaļus iespējams arī kombinēt, izvēloties gan paklāja, gan cietas grīdas tīrīšanas režīmu.

20160611114525-68902.jpg

Mazulim ir alerģija

Efektīvs un jaudīgs putekļusūcējs ir īpaši aktuāls ģimenēm, kurās aug alerģisks mazulis. Biežāka mājokļa tīrīšana ir viens no tiešākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā samazināt putekļu daudzumu. Pārliecinieties, ka izvēlētajam putekļusūcējam ir filtrs, kas aiztur vissīkākās putekļu daļiņas un arī ziedputekšņus, putekļu ērcītes, pelējuma ērcītes, sporas un citus alergēnus. Piemēram, Electrolux putekļsūcējs UltraOne ir aprīkots ar īpašu Allergy Plus™ filtru, kas aiztur vissīkākās putekļu daļiņas un ir videi draudzīgs. Nomainīt šo filtru ir vienkārši, jo tā nomaiņas sistēma ir ērta, turklāt filtri ir pieejami visos lielākajos sadzīves tehnikas veikalos.

Uzkopšanas platība

Ja Jūsu apdzīvojamā platība ir liela, tad visticamāk arī mājas uzkopšana aizņem lielu daļu Jūsu brīvā laika. Tā kā miera un klusuma brīži mammām gadās reti, tie ir ļoti gaidīti un tiek izbaudīti pilnībā! Tādā gadījumā meklējiet jaudīgu putekļusūcēju ar īpaši garu strāvas vadu, lai nav jāpārtrauc tīrīšana un jāmaina kontaktspraudnis. Pievērsiet uzmanību arī putekļu savākšanas rādītājiem – ja tie ir augsti, tas nozīmē, ka arī putekļu sūkšana būs efektīvāka un vienkāršāka. Tie parasti norādīti uz energomarķējuma un attēloti A-G skalā, kur A atbilst vislabākajai tīrīšanas efektivitātes klasei ar visaugstāko putekļu uzsūkšanas līmeni. Savukārt, ja Jūsu mājvieta ir neliela, vispirms apsveriet, cik daudz vietas varat atvēlēt putekļusūcēja uzglabāšanai. Par priekšrocību tiek uzskatīta iespēja nostiprināt cauruli ap putekļusūcēju, taupot glabāšanai atvēlēto vietu. Tāpat ērts un kompakts risinājums ir bezvadu putekļusūcējs, ko iespējams novietot teju jebkur un kas lieliski iederēsies ikvienā interjerā.

20160611114541-89114.jpg

Ja māja jāsūc katru dienu

Ikviena māmiņa ir pieredzējusi situāciju – pirms stundas uzkopu māju, bet nu mazais resgalis atkal visu savandījis! Ja mājās aug mazi bērni, tad visticamāk, ka māju nepieciešams uzkopt katru dienu. Šādam mērķim vispiemērotākais ir bezvadu putekļsūcējs - tam ir godalgots dizains, tas ir pietiekami kompakts un vienmēr ir pa rokai. Ja putekļus sūcat bieži, svarīgi ir izvēlēties ergonomisku putekļusūcēju, ar kuru viegli manevrēt. Piemēram, Ergorapido putekļusūcēja galviņa griežas 180 grādu leņķī, ļaujot piekļūt grūti aizsniedzamām vietām un ērti apbraucot apkārt asiem stūriem un zemām mēbelēm. Turklāt tam ir jaudīga motorizēta suka, kas lieliski no grīdas savāc bērna izbērtās brokastu pārslas, cepumu drupačas, dzīvnieku spalvas un citus netīrumus. Ergorapido putekļusūcējam ir vēl kāda priekšrocība – patentētā BRUSHROLLCLEAN™ tehnoloģija: nospiežot pedāli, sukas rullītis sagriež savāktos matus un šķiedras un iesūc tos putekļu tvertnē!

Blumen Blumen 13. Jun 2016, 21:50 inga.m

Paldies!
Mes ari gaidam mazo brinuminu sobrid un loti gribas vinu nopirkt!Jo kad atceros liela meita bija maza ,vienmer centos puteklu suksanu atstat pedejo ,jo baidijos katik nepamostas.Un musejais tagad ir tik skals ,ka divus stavus zemak dzird ka sukneju dzivokli!😃

Blumen Blumen 13. Jun 2016, 09:18

Labrit!
Vai kada ir izmeginajusi to kluso puteklusudzeju?Gribas vinu ,bet del cenas gribetos dzirdet kadu pieredzi.😀