Interjera dizainera padomi: kā ātri un par pieņemamām cenām uzlabot vannasistabas iekārtojumu

Interjera dizainera padomi: kā ātri un par pieņemamām cenām uzlabot vannasistabas iekārtojumu

27. Jul 2022, 10:46 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vannasistaba ir telpa, kurā sākas un beidzas aktīvās dienas gaitas. Ja vannasistabā valdīs kārtība un katrai lietai būs sava vieta, visu nepieciešamo varēsi atrast arī pusnomodā. Katrs pats, protams, izlemj, kad vannasistabā ir pienācis laiks pārvērtībām, taču interjera dizainers ir pārliecināts – tiklīdz kaut kas sāk kaitināt, tā ir zīme, ka nepieciešamas pārmaiņas.

Atvaļinājumu laiks vasarā dod iespēju samazināt dzīves tempu, un tas ir arī piemērots laiks, lai pievērstos mājokļa pārvērtībām. Interjera dizainers sniedz dažus padomus, kā ar radošiem paņēmieniem iesviest izmaiņas vannasistabā, neiztērējot veselu bagātību. Vispirms godīgi sev jāatbild uz jautājumu, kas esošajā vannasistabas iekārtojumā traucē vai neapmierina visvairāk.

“Dažiem lielākā problēma ir kosmētikas un higiēnas līdzekļu pudelītes, kas krājas uz izlietnes malas un nereti krīt zemē, citiem trūkst vietas drēbju žāvēšanai vai netīrās veļas grozam. Mums ir daži padomi, kas palīdzēs saprast, no kura gala ķerties klāt kārtības ieviešanai un kādus risinājumus ieviest,” saka Darius Rimkus, IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs.

Vairs nekādu pudelīšu uz vannas malas

Interjera dizainers atklāj, ka vannasistabā nemaz nav vajadzīgs remonts vai krasas pārmaiņas, lai iegūtu tik ļoti nepieciešamo papildu vietu. Pietiek vien ar pāris jauniem plauktiem. Būtiskākais ir ņemt vērā savus ikdienas paradumus un izvietot priekšmetus ērti.

“Daudzi kosmētikas un higiēnas līdzekļu pudelītes izvēlas turēt uz izlietnes vai vannas malas, taču tas nav nedz estētiski, nedz ērti. Daudzās krāsainās pudelītes liek telpai izskatīties nekārtīgai, turklāt tās mēdz gāzties un padara uzkopšanas procesu daudz ilgāku un neērtāku. Šādā gadījumā noderēs speciāli grozi vai plaukti. Tos var piestiprināt ar piesūcekņiem, tāpēc caurumu urbšana sienā nebūs vajadzīga. Šāds risinājums nemaz nav dārgs, toties ir ļoti efektīvs, jo katram priekšmetam ir sava vieta,” uzsver interjera dizainers.

Vēl viens ērts un maciņam draudzīgs risinājums ir iekarams dušas plauktiņš. Tādam vieta atradīsies pat vismazākajā vannasistabā, turklāt to var viegli pārvietot un novietot citur. Plauktiņu var pakarināt uz dušas sienas vai piestiprināt ar piesūcekni pie sienas vai citas virsmas.

Nereti problēmas sagādā arī zona zem izlietnes, tāpēc ir vērts pievērst uzmanību tās iekārtojumam. “Ja zem izlietnes nav skapīša, iesaku zem tās novietot vaļējus plauktus, kuros glabāt dvieļus un kosmētiku. Ja skapītis ir, bet tā saturs nav pārskatāms vai trūkst vietas, situāciju var atrisināt, vien par dažiem eiro iegādājoties kastes un grozus, kuros sašķirot un glabāt mantas. Atvērtos plauktos mantu uzglabāšanai visērtāk būs ievietot kastes un grozus, jo citādi kārtību uzturēt būs neiespējami. Caurspīdīgi dažādu izmēru konteineri ir ideāli piemēroti kosmētikai, vates plāksnītēm un skūšanās piederumiem, bet pītos grozus var izmantot uzkopšanas un sadzīves ķīmijas līdzekļu glabāšanai. Atvērtos plauktos tie izskatīsies ļoti dekoratīvi,” stāsta D. Rimkus.

Kā gudri izmantot jebkuru vietu

Uzturēt kārtību mazā vannasistabā var būt īsts izaicinājums. Interjera dizainers uzskata, ka gandrīz katrā vannasistabā var atrast kādu aizmirstu vai nenovērtētu vietu, ko var gudri izmantot mantu glabāšanai.

“Ļoti bieži vieta virs veļas mazgājamās mašīnas paliek neizmantota. Virs tās var novietot skapīti vai atvērtus plauktus līdz pat griestiem. Cits risinājums ir sienas plaukts ar dvieļu stangu, ko var izmantot gan drēbju žāvēšanai, gan salocītiem dvieļiem vai neliela groziņa novietošanai,” padomu sniedz D. Rimkus.

Tiem, kuri vannasistabā ir gatavi atvēlēt vietu arī nelielam veļas stūrītim, noderēs šauri veļas grozi, sekli skapīši un kompakti guldināmie dēļi. “Ir vērts izmantot pat vismazāko atstarpi starp sienu, kur var piestiprināt pakaramo halātam vai novietot gludināmo dēli. Ja uz sienas brīva vieta tomēr neatrodas, durvju pakaramais dažu eiro vērtībā arī būs pietiekami labs risinājums,” norāda interjera dizainers.

Jauns interjers dažu minūšu laikā

Interjera dizainers vannasistabai iesaka izvēlēties gaišas krāsas, jo tās rada mierīgu noskaņu un vizuālu sakārtotību. Vēlamo efektu var panākt pat bez sienu pārkrāsošanas – tikai ar jaunu tekstilizstrādājumu un interjera priekšmetu palīdzību.

“Jauni dušas aizkari, paklājiņi, dvieļi, ziepju trauks un zobu birstes turētājs nemaksā dārgi, taču būtiski maina telpas izskatu. Protams, jāpievērš uzmanība, lai jaunie piederumi būtu saskaņotās krāsās. Ja vēlaties sekot aktuālajām tendencēm, interjera priekšmetus izvēlieties gaišos zemes toņos un no bambusa vai citiem dabiskiem materiāliem, kas piemēroti lietošanai telpās ar paaugstinātu mitruma līmeni,” saka interjera dizainers.