Indra Salceviča par šķiršanos: Arguments, ka dzīvojam kopā bērnu dēļ, ir bullshit!

Indra Salceviča par šķiršanos: Arguments, ka dzīvojam kopā bērnu dēļ, ir bullshit!

30. Jan 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Stiliste Indra Salceviča ir divu bērnu mamma, kurai nav sveša šķiršanās pieredze. Sarunā ar Māmiņu Klubu viņa atklāti dalās ar savu pieredzi un iedrošina citas sievietes nebaidīties no šāda soļa speršanas.

Indra Salceviča atzīst, ka lēmums par šķiršanos bijis pilnībā viņas iniciēts. Lai gan ierosinājums par šķiršanos nācis ātri, process līdz tam ildzis aptuveni gadu. “Mēs atdalījāmies. Viņš sāka dzīvot citā telpā. Lai gan viņš ir labs cilvēks, viņš nebija priekš manis, jo bijām ar dažādām vērtībām,” teic Indra. 

Viņa stāsta, ka abiem ar partneri bijušas atšķirīgas ģimenes vērtības. “Viss notika ļoti strauji. Mums bija minimālas attiecības līdz kopdzīves sākumam. Pieļauju domu, ka tad, ja būtu dziļāka izpēte, būtu savādāk, taču tās bija pirmās attiecības manā dzīvē. Viņš bija mans pirmais cilvēks,” atklāti par savu attiecību pieredzi stāsta Indra Salceviča.

Varbūt dzīvot kopā bērnu dēļ

Zinot, ka daudzi pāri izvēlas turpināt dzīvot kopā nevis šķirties, jo ir kopīgi bērni, Indra ir tieša: “Esmu 100% pārliecināta, ka attiecībām nevajag bāzēties ar domu, ka tas ir bērnu dēļ.” Viņasprāt, toksiskā vidē nekad neviens vesela saprāta bērns nevar izaugt, jo arī tad, ja tiek slēpti konflikti, necieņa vienam pret otru, bērns to tomēr redz un jūt. “Arguments, ka dzīvojam kopā bērnu dēļ, ir bullshit! Drīzāk ir arguments, ka dzīvojam kopā naudas dēļ,” secina Indra.

Viņasprāt, ir slikti, ka sievietēm šķiet, ka pašas nav uz neko spējīgas: “Domāju, ka ikviena sieviete ir spējīga nopelnīt un nodrošināt gan savu, gan savu bērnu dzīvi. Ja trūkst izglītības, ir jāizglītojas, jāmeklē jaunus ceļus un jāiekaro jaunas virsotnes! Palikt kopā ar kādu tikai tāpēc, ka viņš apmaksā komunālos rēķinus…”

Indra stāsta, ka viņai nav bijis bail par šķiršanos un to, kā viena spēs visu paveikt. Protams, nācies atteikties no sava modes zīmola, jo tajā bija jāiegulda daudz laika un resursus, bet bērni bija prioritāte. “Nevarētu teikt, ka es to nožēloju, jo skaidrs, ka mode ir bizness, bet Latvijā šo nozari attīstīt ir ļoti grūti. Izvēlējos nepalikt amatnieka formātā un vairāk laika veltīt bērniem,” tā viņa.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT

Nepieprasīt alimentus

Indra pārstāv absolūti atšķirīgu viedokli daudzām citām Latvijas sievietēm, regulāri par to saņemot pārmetumus arī no saviem radiem, jo ir uzņēmusies pilnīgu finansiālo atbildību par saviem bērniem, nepieprasot alimentus no bērna tēva. “Ja laulība ir šķirta, gribi – maksā alimentus, negribi – nemaksā,” kategoriska ir viņa, piebilstot, ka, protams, būtu ieguvēja, ja katru mēnesi savā kontā saņemtu noteiktu summu, taču apzinās, ka par šo naudu būtu jāmaksā ar saviem nerviem. Tā vietā Indra izvēlējusies dzīvot mierā.

Attiecības nākotnē

Lai arī savās otrajās attiecībās Indra mēģinājusi būt vāja, viņai tas sanācis pavisam neilgu brīdi. “Dzīvoju ar pārliecību, ka būšu vāja, un man ir blakus cilvēks, kurš var palīdzēt, taču, saskaroties ar kādām problēmām, es sāku tās risināt. Neizslēdzu, ka savā dzīvē vēl veidošu attiecības, taču viņam vajadzēs būt līdzvērtīgam visās dzīves sfērās, arī finansiālajā. Es esmu par vecu, lai vēl kādu celtu,” saka Indra Salceviča. Viņa mudina sievietes nebaidīties, jo dzīvots tiek tikai vienu reizi. “Karš ir parādījis, ka dzīve var izmainīties divās sekundēs. Tas, kā tu dzīvosi savu dzīvi, ir atkarīgs tikai no tevis pašas,” tā viņa.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT