Igo Japiņš attīsta galda spēli, ko izdomājis bērnībā

Igo Japiņš attīsta galda spēli, ko izdomājis bērnībā

16. Mar 2022, 11:07 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bijušais riteņbraucējs, riteņbraukšanas čempionu treneris un sporta menedžeris Igo Japiņš izveidojis jaunu galda spēli par sporta tematiku “Champion game” no 7 līdz 14 gadus veciem bērniem un jauniešiem. Tā palīdz attīstīt rēķināšanu galvā, rokrakstīšanu un iztēli.

Pirmā “Champion game” spēle ir par futbola tematiku. “Futbols ir pasaulē populārākais sporta veids, un ar jauno spēli centīsimies ieinteresēt tā fanus,” atzīst tās autors Igo Japiņš, kurš arī pats nopietni aizrāvies ar sekošanu futbolam.

Interese par sportu Igo radās jau agrā vecumā, un tas arī ir iemesls, kāpēc viņš izgudroja šo galda spēli, pats būdams vien 12 gadus vecs. Kā pārsteigums daudziem varētu būt tas, ka Igo vienmēr ir interesējis futbols, hokejs un basketbols tikpat ļoti kā riteņbraukšana. Tādēļ viņš bērnībā izgatavoja spēles kartiņas no mammas otrā vīra tukšo cigarešu paciņu kartona, kas arī bija “Champion game” pirmais prototips. Spēli Igo mamma Ārija saglabāja atmiņai, bet pašlaik ar to saistās lielāki mērķi.

Rodas jautājums - kāpēc Igo nolēma atjaunot un attīstīt šo bērnības ideju? Igo stāsta, ka doma par spēles attīstīšanu un eksportēšanu radusies viņa jaunākā dēla iespaidā, kas, sekojot ģimenes sportiskajām tradīcijām, aktīvi trenējas futbolā. Igo pamanīja, ka mūsdienās galvenā bērnu izklaide ir ekrānierīces, pie tām rodas pieradums, mazinās iniciatīva un radošums. Iepazīstinot dēlu un viņa draugus – futbola treniņu biedrus - ar jauno spēli, Igo secināja, ka bērniem spēle ne vien patīk, bet arī attīsta dažādas prasmes - rokrakstīšanu, rēķināšanu galvā, iztēli un radošumu. Jauno futbola spēli izmēģinājuši un atzinīgi novērtējuši arī futbola skolas Metta futbolisti un treneri, kas atzīst, ka spēle ir gan izklaidējoša, gan palīdz saprast turnīru sistēmu, rēķināt galvā un rakstīt ar roku, un bērniem tā patīk.

“Ja jau bērniem patīk, tad man tikai atlika izveidot mūsdienīgu dizainu un piedāvāt jauno galda spēli plašākai publikai,” stāsta spēles radītājs Igo Japiņš. Viņš domā, ka tā bērniem un jauniešiem ļaus vērtīgi pavadīt laiku ārpus ekrāniem.

Jaunā spēle Latvijā ir pieejama pārdošanā vietnē 220.lv kā arī ārvalstīs platformā Amazon – Anglijā, Zviedrijā, Vācijā, Spānijā un Itālijā. Izveidota arī hokeja spēle, kas būs pieejama pirms hokeja čempionāta.