Ieva Florence-Vīksne: Bērns nav eksāmens, kuram vari būt gatavs

Ieva Florence-Vīksne: Bērns nav eksāmens, kuram vari būt gatavs

22. Jun 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šogad kļuvuši par vecākiem dēliņam Leonardam, Ieva un Oskars atzīst, ka viņiem ir pilnības sajūta.

Pāris teic, ka bērniņu ļoti gaidījuši un lolojuši domu par mazuļa pieteikšanos. “Tā sanāca, ka, tikko Covid-19 dēļ apstājās visi darbi, mums ar vīru bija laiks gan savest kārtībā savu veselību, gan mājas, un tad pie mūsu durvīm pieklauvēja mazā dvēselīte,” saka Ieva. Viņasprāt, bērns nav eksāmens, kuram vari sagatavoties. “Tas nav kā matemātiska formula, kas strādā. Bērns ir dzīve! Tik, cik tajā brīdī jutāmies izpildījuši savu mājas darbu par viņa ienākšanu pasaulē saistībā ar praktiskām lietām, tik gatavojāmies, bet, kas saistās ar visām pārējām lietām pēc tam, tā ir dzīve,” secina aktrise Ieva Florence-Vīksne. Pēc viņas domām, nav iespējams sagatavoties, kā mazais cilvēkbērns uztvers pasauli un iepazīsies ar saviem vecākiem. “Kad viņš atnāca, bija jāiepazīstas, jāsadraudzējas. Jāpasaka, ka te ir tētis un mamma,” par satikšanos ar mazo Leonardu stāsta Ieva.

Atceroties satikšanos ar dēlu, Oskars saka, ka tētim pirmās sajūtas noteikti ir savādākas nekā mammai, kura iepriekšējos deviņus mēnešus bijusi kontaktā ar bērnu. “Mamma ir bijusi bērna mājas, es esmu tikai piebūve,” teic jaunais tētis, sakot, ka mammai saikne ar bērniņu rodas dabīgi, kamēr tētim – tik, cik viņš tajā ieliek darbu. Pirmo satikšanos ar mazuli Ieva un Oskars atceras ar smaidu sejā, sakot, ka jaunajam tētim satikšanās varbūt nebija tik veiksmīga. “Man bija tā laime, ka arī man Leonardu uzlika uz krūtīm, bet viņš par to nebija baigi priecīgais, jo meklēja manas krūtis, tāpēc mēģināju viņu mierināt,” stāsta Oskars. Veidot kontaktu ar dēlu tētis centies gan slimnīcā, gan jau arī mājās esot, kas sekmējies ar to, ka Leonards jūtas vienlīdz labi kā pie mammas, tā arī pie tēta.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT

Oskara teikto papildina Ieva, piebilstot, ka, viņasprāt, tētis nav tas, kurš tikai palīdz, tāpēc arī tētim jādod iespēja darboties ar bērnu. “Ir svarīgi, lai mammas ļauj tētim iesaistīties. Jo vairāk ļaus, jo vairāk tētim parādīsies vēlme to darīt,” uzsver jaunā māmiņa. “Noteikti ir jāmācās, ka neesi tikai palīgs vai asistents visā procesā,” jaunajiem vecākiem atgādina Oskars, sakot, ka ir ļoti svarīgi parūpēties arī par mammu, jo mammas labsajūta ir arī bērna labsajūta.

Gan Ieva, gan Oskars abi ir aktieri, un tas ietekmējis arī viņus kā vecākus. Kā norāda Oskars, aktiera profesija pieprasa nekad nepieaugt un uz visu skatīties ar bērna acīm. “Mums profesijā rotaļīgums ir ļoti svarīgs, tāpēc nav jāpiepūlās arī ar bērnu,” saka Oskars, norādot, ka aktiera profesija devusi arī prasmi sajust telpu un apzināties partnerību. “Partnerība ir vissvarīgākā,” viņu papildina Ieva, atceroties, ka studiju gados topošie aktieri tika lauzti, mācot katru kļūdīties. “Tev ir jākļūdās, lai sevi attīstītu, un arī šajā lomā kā vecāki daudz kļūdāmies,” secina Ieva, norādot, ka aktieru profesija palīdz uz visu skatīties pozitīvāk.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT