Iedvesmojošas, aizkustinošas un sirsnīgas filmas, seriāli un raidījumi valsts svētku laikā

Iedvesmojošas, aizkustinošas un sirsnīgas filmas, seriāli un raidījumi valsts svētku laikā

14. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Valsts svētku nedēļā spēcīgi un iedvesmojoši stāsti, patiesas un aizkustinošas emocijas sagaida skatītājus iecienītākajās latviešu filmās un seriālos, savukārt  svētku noskaņās veidotajos televīzijas raidījumos notiks tikšanās ar ģimeniskiem, sirsnīgiem un patrotiskiem Latvijā pazīstamiem cilvēkiem – Andreju Ēķi un Dainu Gāgu-Ēķi, Ilzi Grasi-Ķibildi un Danielu Pavļutu. Viņi dalīsies savos aizraujošajos stāstos ar citiem. 

Tas viss un vēl daudz kas cits skatītājus priecēs izklaides patformā Tet+ un Helio interaktīvajā televīzijā, kā arī televīzijas kanālā “360TV” un televīzijā sievietēm “STV Pirmā!” 

Šogad visticamāk vasts svētki aizritēs mierīgi ģimenes lokā, daudz laika aizvadot kopā ar tuvākajiem. Lai arī izklaides platformā Tet+ pie mums veidotais saturs pastāvīgi tiek papildināts sadaļā “Latviešu filmas”, nacionālo svētku laikā latviskās noskaņas stiprināšanai ar spilgtām un leģendārām mākslas filmām tiek piedavāta īpaši izveidota sadaļa “Patriotiskai noskaņai”.  Šo dienu atmosfēra ir atbilstoša, lai noskatītos, piemēram, vēsturisku pilnmetrāžas spēlfilmu par varonību un cilvēcību “Dvēseļu putenis”, vēsturisko melodrāmu “Baiga vasara”, kas atspoguļo Latvijas okupāciju liktenīgajā 1940. gadā vai vēsturisko filmu “Rīgas sargi” – par 1919. gada notikumiem pēc Pirmā pasaules kara. Jaunums skatītājiem ir filma “Mijkrēslī”, kas stāsta par pēckara notikumiem Lietuvā padomju okupācijas režīma pirmajos gados un mežabrāļu pretošanās kustību.

Paralēli tiek izrādītas arī vairākas izcilas pēdējo gadu filmas, kuras atzinīgi ir novērtējuši kino kritiķi un skatītāji ne vien Latvijā, bet arī starptautiski. Piemēram, filma “Bedre”, kur tiek atspoguļotas kāda pusaudža attiecības ar apkārtējo sabiedrību. Arī pirmais latviešu vesterns “Kur vedīs ceļš”, kas stāsta par notikumiem 19. gadsimta beigās, ir aizraujoša izklaide visiem, kuri mīl piedzīvojumus. Millenium atmosfērā ļaus atgriezties filma “Tizlenes”, savukārt 90.to gadu nostaļģiju var atcerēties, skatoties filmu “Jelgava ‘94”. Spēcīgi un arī dokumentāli vēstījumi skatītājus sagaida filmās “Lēciens”, “Tēvs nakts”, “Oļegs” un citos darbos. 

Tik pat aizraujoši sižeti, teicama aktierspēle un aizkustinošas emocijas kā filmās, var baudīt arī pašu veidotajos seriālos. Varbūt tieši valsts svētku brīvdienas ir īstais brīdis, lai laiku veltītu arī kādam labam seriālam!  Krāšņš, kā arī mīlestības un kaisles pilns ir stāsts par līgavu Elzu, līgavaini Jāni un Elzas pirmo mūža mīlestību Henriju seriālā “Perfektās kāzas”. Tā skatītājs kļūst par kāzu viesi romantiskajā komēdijā no kāzu rīta līdz pat pēdējam svētku dejotājam. Šīs kāzas ir kā silta un nesteidzīga vasaras nakts, kuru gribas baudīt un palikt nomodā, lai redzētu saullēktu. 

Uz vēsturiskiem faktiem balstīts fascinejošs un skaudrs stāsts ir skatāms daudzsēriju filmā “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, kas aptver laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Ar šo spēcīgo sievieti centrā sešās spēlfilmās un vienā dokumentālā sērijā tiek parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā. 

Filmas un seriālus papildinās arī televīzijas raidījumu klāsts, kuros valsts svētku nedēļā kā viesi aicinātas ļoti spēcīgas personības. Televīzijā sievietēm “STV Pirmā!” raidījumā “Kad viņas satiekas” “Moller Baltic Import” direktore Ilze Grase-Ķibilde iedvesmos ar savu mieru un spēku, spējot piecelties un turpināt dzīvi pēc pēkšņas un pāragras vīra – populārā TV žurnālista Mārtiņa Ķibilda – nāves. Lai gan Ilzei joprojām nav viegli runāt par šo tēmu, mīlestība un cieņa, ar kādu viņa atceras savu dzīvesbiedru, ir ļoti aizkustinoša. Piecelties pēc sāpīgā dzīves kritiena viņai palīdzēja tieši bērni, terapeiti un jaunas attiecības. Lai arī saņēmusi pārmetumus par to, ka pāragri stājusies jaunās attiecībās, Ilze uzsver, ka tieši bērni ir pamudinājuši iepazīties ar jaunu vīrieti, jo vēlas redzēt mammu laimīgu. Ilzes draugs Jānis māca viņu dzīvot šeit un tagad, neskatīties pagātnē. Savukārt veselības ministrs Daniels Pavļuts saspringtajā darba grafika atrada iespēju šova vadītājām pastāstīt par to, kā jūtas šajā laikā, kad valstī ir ārkārtas situācija un viņam ir uzticēta tik nopietna nozare kā veselība. Kā ir sadzīvot ar negācijām, ko viņš dzird ikdienā, un pēc tam atgriezties mājās pie jaundzimušajiem dvīņiem? Kāds ir Pavļuta nepiepildītais sapnis? Varam pačukstēt, ka viņš pamudinās raidījuma vadītājas atklāt, viņuprāt, šarmantākos politiķus. Par svētku galda noformējumu un mielastu parūpēsies Madara Biedriņa kopā ar populāro kulināri Annu Pannu. Raidījums  “Kad viņas satiekas” 16. novembrī plkst. 21.35. 

Valss svētku priekšvakarā, 17. novembrī plkst. 21.05 televīzijas kanālā “360TV” raidījumā “Pasaki to skaļi” vadītāji satiks patriotiskus, spēcīgus un ģimeniskus cilvēkus – Andreju Ēķi un Dainu Gāgu-Ēķi. Režisors un filmu producents Andrejs Ēķis aizrautīgi stāsta par saviem kino darbiem, kuros viņam svarīgi ir atspoguļot arī Latvijas valsts vēsturi un nozīmīgas personības. Par to, kāpēc viņam tas ir nozīmīgi, Andrejs ir pateicīgs saviem vecākiem. Andrejs arī atklāti dalīsies, cik grūti bijis pieņemt viņa pirmās sievas Ivetas traģisko bojāeju, taču izdzīvojot visas tradicionālās sēru fāzes, spējis turpināt dzīvot un atvērties jaunai mīlestībai. Tieši par mīlestību paldies teiks viņa sieva – producente Daina Gāga-Ēķe. Lieliska ir abu atklātība, savstarpējais humors un tiešums. Daina atzīst, ka ir priecīga, ka viņu mīlestības kods ir neredzams, bet jūtams. Abi nav romantiski saldi, bet ir lieliski atbalstoši dzīves draugi. Kā abu bērni pieņēmuši Dainas un Andreja satikšanos, kādam augstākam spēkam viņi tic un kādā svarīgā  jautājumā viņu viedoklis ir krasi atšķīries, uzzini, skatoties raidījumu. 

Patriotiskās noskaņās būs veidots viss 18. novembra televīzijas saturs. Kanālā “360TV” Latvijas dzimšanas dienā būs skatāmas iemīļotās mākslas filmas “Rūdolfa mantojums”, “Emīla nedarbi”, “Sapņu komanda 1935”, kā arī visos gadalaikos aktuālā filma “Limuzīns jāņu nakts krāsā”. Savukārt televīzijā sievietēm “STV Pirmā!” tiks piedāvāta iespēja noskatīties izcilas latviešu kino lielmeistaru filmas ar labākajiem aktieriem – “Cilvēka bērns”, “Ezera sonāte”, “Agrā rūsa”, “Likteņdzirnas”, “Tās dullās Paulīnes dēļ” un “Vajadzīga soliste”. Šīs un vēl daudz citas filmas ir pieejamas arī Tet+ un Helio interaktīvajā televīzijā.