Garšīgākais ukraiņu borščs jaunajā restorānā SHO Bigauņciemā

Garšīgākais ukraiņu borščs jaunajā restorānā SHO Bigauņciemā

23. Jun 2022, 11:35 Cielavinna Cielavinna

Godīgi atzīšos es esmu boršča fane. Šā iemesla dēļ mēs pat 2019.gada vasarā devāmies uz Ukrainu, lai nogaršotu vietējo boršču, jo kā zināms borščs ir Ukrainas tradicionālais ēdiens. Protams, tur bija viss gardi.

Liels bija mans pārsteigums, ka te pat ukraiņi ir atvēruši savu restorānu un piedāvājumā, protams, šī gardā zupa. Divu domu nebija, visi mašīnā iekšā un pusdienās dodamies uz Bigauņciemu, lai paskatītots, novērtētu un izgaršotu piedāvājumu. SHO restorāns ir vaļā nepilnas divas nedēļas, līdz ar ko viņi vēl pilnveido visu. 

Viss kolektīvs ir no Luhanskas apgabala, kur tagad notiek kara darbība. Atbraukuši uz Latviju nenokāra degunus, bet atvēra restorānu. Malači!

Restorāns atrodas skaistā vietā, netālu no jūras, piedevām pie šosejas (tas netraucē, jo mašīnu nebrauc daudz un ja brauc tad lēnā garā). Pie restorāna ir stāvlaukums bezmaksas. 

Pagaidām viņi ciemiņus uzņem tikai āra terasē, bet teica, ka drīz ar iekštelpas būs gatavas, bet īstenībā vasaras laikā maltīti baudīt ārtelpā ir garšīgāk un patīkamāk. Viss noformēts gaumīgi un bez lieka pafosa. Pie restorāna ir arī rotaļulaukums bērniem.

Apkalpošanas personāls ļoti jauks, visu izstāstīja un ieteica ko nobaudīt. Bērniem ieteica nobaudīt saldos un limonādes, ko viņi taisa paši uz vietas. 

Mēs šoreiz paņēmām zupu- borščs, man liekas garšīgāku boršču es nebiju vēl ēdusi un maizīti ar speķi kā odziņa uz tortes. Viss bija gardi.

Ēdienkarte ir divās valodās krievu un latviešu, cenas pieņemamas. Ja arī Tu gribi nobaudīt ukraiņu virtuvi, noteikti aizbraucat līdz viņiem. 

Restorāns atrodas-Dižpriede, Bigauņciems, Tukuma novads. Tas sanāk iebrucot no Ķemeru puses, pa labai pusei, garām aizbraukt nevar.