Finanšu ieguvumi, iegādājoties savu mājokli

Finanšu ieguvumi, iegādājoties savu mājokli

26. Apr 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Īpašuma iegāde ir liels notikums, kas ir rūpīgi jāpārdomā, izvērtējot savus ienākumus un izdevumus. Tomēr atbildība un disciplīna par sava mājokļa maksājumiem, realitātē daudziem tieši uzlabo prasmes efektīgāk pārvaldīt savus finanšu līdzekļus.

Prognozējamāki ikmēneša izdevumi

Ja esat iegādājies mājokli ar bankas finansējumu, ilgtermiņā varat rēķināties ar diezgan konkrētu ikmēneša maksājuma summu, atšķirībā no īres dzīvokļa, kur īpašniekam ir tiesības palielināt īres maksu vai pat uzteikt īres līgumu. Tas sarežģī ģimenes ilgtermiņa budžeta plānošanu, jo naudu, kas bija paredzēta mājokļa uzlabošanai vai bērnu izglītībai, var nākties novirzīt mājokļa īrei.

Izvēlieties izdevīgāko pakalpojumu piegādātāju

Īrējot īpašumu, visbiežāk visi pakalpojumu līgumi, piemēram, par elektrības un gāzes piegādi u.c. ir noslēgti ar mājokļa īpašnieku, un jūs tikai veicat apmaksu par tiem. Kļūstot par mājokļa īpašnieku, jums pašam ir iespēja izvēlēties piemērotāko pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā izdevīgāko cenu. Izvēloties atbilstošāko risinājumu tieši jūsu gadījumam, ir iespēja ietaupīt un pārdomāt par savu ikdienas paradumu ietekmi uz ikmēneša maksājumiem. Papildus regulāri sekojot līdzi patēriņam, var aizvietot apgaismojumu, elektropiederumus un ierīces mājoklī pret taupīgākām, kas sniegs pozitīvu ietekmi uz ikmēneša tēriņiem ilgtermiņā un vidi.

Mazāki tēriņi izklaidei ārpus mājas

Parasti jauna mājokļa īpašnieki vismaz sākumā daudz vairāk laika pavada savā dzīvesvietā, tādēļ netērē tik daudz līdzekļu izklaidei ārpus mājas, kas ļauj ietaupīt savu un ģimenes budžetu, Jauna mājokļa īpašnieki arī labprāt uzņem viesus un gatavo mājās, retāk apmeklējot restorānus un dažādas izklaides vietas ārpus mājas, tādejādi samazinot izdevumus.

Papildu finanšu iespējas

Visbiežāk cilvēki savas dzīves laikā nomaina vairākus mājokļus, atbilstoši dzīves, ģimenes situācijai un vajadzībai. Ja jums pieder kāds nekustamais īpašums, tas parasti ir būtisks atbalsts mājokļa maiņas procesā, jo nekustamā īpašuma cena šobrīd pieaug, bet ar saviem ikmēneša maksājumiem varēs samazināt kopējo apmaksājamo summu. Pārdodot iegādāto īpašumu, visticamāk varēsiet nodzēst esošo aizdevumu un paliks līdzekļi iemaksai jauna īpašuma iegādei. Ja mājokļa maiņas procesā jums būs vēlme un iespējas saglabāt esošo īpašumu, tas var nest papildu ienākumus, mājokli izīrējot. Nereti nekustamo īpašumu mēdz dēvēt par ceturto pensiju līmeni, kas vecumdienās var nest papildu ienākumus un dod iespēju nodrošināt ierasto dzīves kvalitāti arī pensijas gados.

Lai uzzinātu vairāk par mājokļa iegādes procesu un noskaidrotu savas iespējas, piesakies attālinātai mājokļa konsultācijai sev ērtā laikā un vietā Luminor mājas lapā.