Elīna Fīrmane: Esmu intuitīva mamma

Elīna Fīrmane: Esmu intuitīva mamma

10. May 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

TV personība Elīna Fīrmane atzīst, ka ir intuitīva mamma, kas nevadās pēc grāmatās drukātajiem priekšrakstiem, kā būtu pareizi jāaudzina bērnus. Vienlaikus viņu tomēr savulaik bērnu audzināšanā ir piemeklējis perfekcionisms.

Elīnai esot grūti sevi salīdzināt pirms un pēc bērnu piedzimšanas. “Mana pirmā meitiņa piedzima, kad man bija jau 31 gads, un es biju diezgan pieaudzis cilvēks. Man šķiet, ka tā ir tā labā lieta, tāpēc nepiekrītu tiem, kuri saka, ka bērnu noteikti vajag 20 gados, jo tad ķermenis ir veselāks un viss vieglāk izdarāms,” saka divu meitu māmiņa Elīna Fīrmane, norādot, ka viņa 20 gadu vecumā gribējusi ballēties, baudīt dzīvi, savukārt 31 gada vecumā jau bijusi psiholoģiski nobriedusi, gatava un vesela bērniņam. Papildus beznosacījuma mīlestībai, ko līdzi nesusi meitiņu piedzimšana, Elīna saka, ka ar pirmo meitu vairāk apzinājusies savu spēku un varēšanu, savukārt ar otro meitu iemācījusies paļāvību un absolūtu uzticēšanos visam, kas ar viņu notiek.

Tiesa, arī Elīna ir viena no tām mammām, kas saskārusies ar vēlmi būt perfektai. Kā atzīst viņa, jo īpaši izteikti tas bijis ar pirmo meitu. “Labā ziņa ir tā, ka esmu ieraudzījusi savu perfekcionismu, esmu ar to sasveicinājusies un māku to pamanīt. Šobrīd esmu tajā līmenī, kad varu pateikt paldies par rūpēm, bet tikšu galā pati,” atklāta ir Elīna. 

SKATIES VISU RAIDĪJUMU ŠEIT

Viņa sevi raksturo kā intuitīvu mammu, kura nevadās pēc konkrētiem priekšrakstiem, taču vienlaikus tomēr daudz interesējas par bērnu audzināšanu. Elīna Fīrmane: “Man šķiet, ka ir ļoti svarīgi būt labam, iejūtīgam pieaugušajam. Esot iejūtīgai pret sevi, būšu iejūtīga arī pret saviem bērniem.” TV personība atzīst, ka seko līdzi savu meitu izaugsmei un tam, lai viņas būtu iejūtīgas un uzmanīgas: “Es esmu mācījusies bērnu apzinātību pie brīnišķīgiem pasniedzējiem, kas man devuši miera devu, kā arī zināšanas, kā ar bērniem runāt par apzinātību un to iemācīt. Man ir svarīgi bērniem to ielikt jau mazotnē, lai viņi varētu ar sevi vieglāk tikt galā.”

Šobrīd, pēc teju 10 gadiem ārpus TV ekrāna, Elīna kopā ar Lauri Reiniku vada kanālā “STV Pirmā!” skatāmo raidījumu “Pasaki to skaļi”, atzīstot, ka viņai bijis interesanti atgriezties televīzijā, lai uzzinātu, kā tas būs. Elīna skaidro, ka viņai ir svarīgs raidījuma formāts, jo vienmēr ir bijis būtiski, lai darītais darbs būtu ar pievienoto vērtību. “Man ir sajūta, ka daru labu darbu ar jēgu, jo sakām cilvēkiem paldies un kaut mazliet iesējam sabiedrībā ideju, ka mums arī ikdienā vajadzētu teikt paldies,” saka viņa.

Jānorāda, ka tas nebūt nav vienīgais, ar ko šobrīd ir aizņemta Elīna, jo jau drīzumā viņa kļūs par integrālo kauču, atzīstot, ka šī profesija viņai patīk un ir sirdij tuva. “Man ir sajūta, ka koučs, terapeits, supervīzija ir tās profesijas, kurās tā pa īstam vari kļūt par palīdzošu cilvēku tikai ar pieredzi. Divdesmit gados var daudz ko iemācīties, bet ļoti svarīga ir dzīves pieredze un gūtie brāzieni, kad esi pret asfaltu nobrāzis vaigu, bet celies un no tā kaut ko arī iemācies. Kad esi kaut ko sapratis, vari arī padot roku un palīdzēt citam,” saka Elīna Fīrmane, kura kopā ar vēl vairākām sabiedrībā zināmām personībām iesaistījusies Māmiņu Kluba Labdarības fonda un “STV Pirmā!” kopīgi organizētajā palīdzības programmā sievietēm krīzes situācijās “Atbalsta grozs”. 

SKATIES VISU RAIDĪJUMU ŠEIT