Ceļojam ziemā- Liepājas pērles

Ceļojam ziemā- Liepājas pērles

24. Jan 21:25 Cielavinna Cielavinna

Ziema mūs nebaida, tāpēc devāmies nedaudz tālākā izbraucienā uz Liepāju. Liepājā biju pirmo reizi un varu teikt, ka ļoti ļoti interesanta pilsēta ar savu arhitektūru un padomju savienības smaržu, kas ļoti izteikti ir redzama daudzīvokļu mājās vai vienkārši ēkās.

Mēs vairāk pārvietojāmies pa Karostas rajonu un tas ko redzējām patika. Man vispār patīk apmeklēt vietas, kurās es neesmu bijusi, jo tā ir iespēja iepazīt un salīdzināt kā ir tur kur Tu dzīvo.

Es jau ļoti ļoti sen vēlējos apmeklēt Liepājas Ziemeļu fortus, jo bildēs tie ir vienkārši fantstiski skaisti. Protams, ka dzīvē tie ir vēl skaistāki.

Nedaudz par Liepājas Ziemeļu fortu vēsturi. 19. gadsimta beigās, lai pasargātu Liepājas jūras kara bāzi ienaidnieka uzbrukuma gadījumā, tika izbūvēti nocietinājumi tagadējās Karostas teritorijā un arī Liepājas centrā un pie dienvidu robežas.

Ziemeļu forti ir zināmākā un vizuāli iespaidīgākā Liepājas cietokšņa daļa. To vēsturiskais nosaukums ir Cietokšņa baterija Nr. 1.

Ziemeļu forti tāpat kā Karosta padomju laikā bija slēgta militāra teritorija, taču šodien daļēji saspridzinātos vēstures labirintus ir iespējams brīvi apskatīt. Vienīgais jābūt ļoti ĻOTI UZMANĪGIEM apmeklējot fortus it īpaši to darot ar maziem bērniem.

Netalu no fortiem ir atrodams arī ziemeļu mols un šājā brīdī es nožēloju, ka nedzīvoju Liepājā, jo man kā fotogrāfam šī ir sapņu vieta, jo ir ļoti ainaviska. Iespēja aiziet līdz mola galam un aplūkot krastu no turienes saulrieta laikā būtu visa zelta vērta. Es šai reizē neaizgāju līdz pašam galam, jo bija samērā slidens un vējains, īstenībā riskants pasākums, jo tas sašaurinājums neizskatās samērā drošs.

Nedaudz par Ziemeļu mola vēsturi. Latvijā garākais mols – Ziemeļu mols – būvēts 19. gadsimta beigās kā ļoti svarīga Liepājas Jūras cietokšņa un militārās ostas daļa. Mola garums ir 1800 metri, platums – 7,35 metri.

Vēl mēs paspējām aizbraukt aplūkot Zirgu salu Liepājas ezerā. Sākumā mums likās, ka tā ir jūra, jo ezers ir milzīgs un vējšs bija vēl milzigāks uz to brīdi kad tur bijām. Uz turieni devāmies, jo uz salas atrodas skatu tornis. Mūsu mērķis ir apbraukt visus Latvijas skatu torņus.

Liepājas ezera Zirgu salas apmeklētājus priecē 1 kilometru gara pastaigu taka, kas pa šauro dambi ved līdz 10 metrus augstajam putnu vērošanas tornim.

Liepājas ezers ir lagūnas tipa ezers, kas veidojies, atkāpjoties Baltijas jūrai. Šajā teritorijā gan pastāvīgu, gan īslaicīgu mājvietu atradušas daudzas putnu sugas. Skaista vieta.

Secinājums par vizīti uz Liepāju, vasarā atgriezīsimies, lai redzētu to ko nepaspējām šai reizē.