Ceļojam pavasarī- Menģeles skatu tornis un Dullā Daukas birzs

Ceļojam pavasarī- Menģeles skatu tornis un Dullā Daukas birzs

10. Apr 2021, 19:02 Cielavinna Cielavinna

Tā kā plāns līdz rudenim apceļot atlikušos Latvijas skatu torņus, tad dodamies lūkoties jaunu skatu torni. Īstenībā Latvijā ir samērā daudz skatu torņu.
Līdz šim par tādu vietu kā Meņģele nebiju dzirdējusi, un lūk izrādās ka tur ir skatu tornis no kura paveras burvīgs skats uz Ogres upes ieleju.

Meņģeles skatu tornis atrodas dabas parka “Ogres ieleja” teritorijā. Atbraucot līdz tornim, pārsteidza tas cik tur ir sakopta apkārtne, plašs automašīnu stāvlaukums, līdz tornim ved nevis zemes ceļš, bet koku laipa.

Aizejot līdz tornim un sākot lasīt tur pieejamo informāciju izrādās, ka Meņģelē dzimis un bērnības gaitas pavadījis rakstnieks Sudrabu Edžus, kas sarakstījis stāstu par Dullo Dauku un netālu no torņa ir Dullā Daukas taka ar īpašiem akmeņiem un bērzu, ozolu birzi, ko izveidoja dzejnieks Imants Ziedonis ar domubiedriem 20.gs. 70.gados.

Dullās Daukas takā ir izveidotas arī atpūtas vietas un vienā no tām izvietots ir arī stāsts par Dullo Dauku.
Kāpiens skatu tornī neapšaubāmi saskan ar zinātkārā zēna Dullā Daukas galveno jautājumu: kas atrodas aiz horizonta un vai zeme ir apaļa?


Skatu torni ir ļoti viegli atrast. Brauciet pa šoseju V964 no Taurupes uz Menģeles pusi! Pabraucot garām Aderkašu baznīcai, aptuveni pēc 500 m ceļa kreisajā pusē redzēsiet skatu torni. Šo torni ieteiktu apmeklēt, jo tā ir ļoti skaista vieta.