Bezmaksas krūts pārbaudes - cik bieži?

Bezmaksas krūts pārbaudes - cik bieži?

12. Nov 2020, 15:00 Paula Rudzīte Paula Rudzīte

Vai TAVA mamma un vecmāmiņa zin, ka reizi divos gados iespējams veikt profilaktiskas krūts vēža pārbaudes bez maksas?

Iedod mammai vai vecmāmiņai izpildīt šo aptauju, vai jebkurai citai savas dzīves svarīgai sievietei, vecumā no 50-70 gadiem! Noskaidrosim, cik daudz viņas zin par šo tēmu un vai šīs pārbaudes veic.

dalamies ar savām mīļajām!

"Krūts vēzis attīstās krūts audos un pirmajās stadijās visbiežāk nekādu sevišķu simptomu nav, tādēļ krūšu kontrole jāveic mērķtiecīgi, pirms radušās jebkādas sūdzības. Ja sieviete veidojumu atrod nejauši, tad tā izmēri visdrīzāk ir jau 3-3,5 cm vai vairāk. Ja sieviete regulāri katru mēnesi veic pašizmeklēšanu, veidojumus var konstatēt jau ap 2 cm diametrā. Savukārt, lai veidojumus atrastu vēl ātrāk, tiek veikta mamogrāfija. Veicot pirmreizēju nejaušu mamogrāfiju, veidojuma izmērs vidēji ir ap 1,5 cm, bet, veicot to pašu izmeklējumu kā ikgadēju skrīningu, veidojumu var atrast jau sākot no 1 cm diametrā."

Palīdzēsim celt Latvijas statistiku veikto izmeklējumu skaita ziņā un samazināt to gadījumu skaitu, kad krūts vēzis tiek atklāts sievietei jau vēlīnā, neārstējamā stadijā, kas katru gadu ir ap 110 gadījumu un tos gadījumus, kas tiek atklāti ārpus valsts organizētā krūts vēža skrīninga (77%)!

Mīlam un saudzējam savas krūtis un SHARE!

Links uz anketu: https://forms.gle/8pYLGL4X94pwhCgZA