Bērnu un vecāku otrdienas visās BENU Aptiekās!

Bērnu un vecāku otrdienas visās BENU Aptiekās!

21. Feb 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Nāc uz sev tuvāko BENU Aptieku vai BENU e-Aptieku un izmanto īpašo Bērnu un vecāku dienu piedāvājumu! Tās sniedz īpaši izdevīgas iepirkšanās iespējas – ir padomāts gan par bērnu, gan vecāku un topošo vecāku vajadzībām. Par to, kādus bērniņam un vecākiem nepieciešamos produktus iespējams iegādāties aptiekā, kā izvēlēties tieši jums un jūsu ģimenei piemērotāko un kā var palīdzēt farmaceits, stāsta BENU Aptiekasvadītāja Rīgas Dzemdību namā, farmaceite Ineta Kalnbirze.

Aptiekas sortimentā ir plašs bērniem un vecākiem paredzēto preču klāsts dažādiem dzīves posmiem – no gatavošanās grūtniecībai un grūtniecības periodam līdz precēm bērniņam dažādos vecumos, kā arī vecākiem.

Rūpēs par māmiņām

Jaunajiem vecākiem ir daudz vajadzību, stāsta I. Kalnbirze. Tā, piemēram, māmiņām pēc dzemdībām ir nepieciešamas higiēnas preces (autiņbiksītes un paketes), kā arī intīmās zonas kopšanas līdzekļi – gan mazgāšanās līdzekļi, gan citi kopšanas līdzekļi, dažreiz ir vajadzīgi brūču apstrādes līdzekļi, piemēram, pēc ķeizargriezieniem. Visi šie līdzekļi tiek piedāvāti aptieku sortimentā, un par to izvēli var droši konsultēties ar farmaceitu, kas palīdzēs ar padomu.

Barošanai ar krūti

Savukārt, sākot bērniņu barot ar krūti, rodas vajadzība pēc krūšu kopšanas līdzekļiem. Uzsākot zīdīšanu, krūšu gali kļūst jutīgi, pat sāpīgi, tādēļ šajā posmā tiek ieteiktas speciālas kompreses un ziedes. Dažreiz ir nepieciešami arī silikona krūšu galu aizsargi, bet dažās situācijas – krūšu galu veidotāji.

Lai būtu vieglāk atslaukt krūts pienu, ir pieejami  krūts piena sūkņi – gan manuāli lietojami, gan elektriskie. Tie palīdz paildzināt barošanu ar krūti, nodrošinot komfortu un saudzīgu piena atslaukšanu. Piena atslaukšana nepieciešama dažādu iemeslu dēļ – piemēram, lai palielinātu piena daudzumu, vai gadījumos, ja kādu iemeslu dēļ  bērniņš ir atšķirts no mātes vai māmiņa vēlas veidot piena uzkrājumus. Šo uzkrājumu veidošanai ir pieejami maisiņi un konteineri, kuros pieniņu var glabāt saldētavā. Uz šāda trauciņa nepieciešams atzīmēt savākšanas datumu, un to var glabāt saldētavā ne ilgāk par 3 mēnešiem, skaidro farmaceite.

Piebarošanai un ikdienas kopšanai

Jaunajiem vecākiem ir nepieciešamas arī bērnu barošanas pudelītes, lai bērniņu piebarotu ar piena maisījumu vai ar atslaukto pieniņu. Dažreiz bērniņus ir nepieciešams piebarot ar piena maisījumiem, kuri ir izstrādāti noteiktām situācijām, piemēram, maza svara vai priekšlaikus dzimušiem bērniņiem; laktozes nepanesamības gadījumā; ja ir izteikta ēdiena atgrūšana un zarnu kolikas;  alerģijas profilaksei, ja tās ir ģimenes anamnēzē, stāsta I. Kalnbirze. Tāpat ir pieejami ēdienu sildītāji, kā arī trauku sterilizatori.

Māmiņām noderēs arī vienreiz lietojamie krūšturu ieliktņi, bet dažreiz ir nepieciešami piena savākšanas ieliktņi. Tāpat aptiekās atradīsiet māneklīšus, autiņbiksītes, vienreizējie paladziņi, mitrās salvetes un citas ikdienas kopšanai tik ļoti nepieciešamās lietas.

Zobiņu šķilšanās laikam

Šis posms var būt īpaši nemierīgs, tādēļ var noderēt aptiekā pieejamie nomierinoši geli bērniņiem, kas sniedz atvieglojumu šajā periodā, iesaka farmaceite. Tāpat aptiekās pieejams plašs mutes un zobu kopšanas līdzekļu klāsts – zobu pastas un zobu birstītes dažādiem vecumiem un vajadzībām, gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Bērniņu un māmiņas imunitātes stiprināšana

Ir situācijas, kad bērniņam vai māmiņai ir nepieciešama papildu imunitātes stiprināšana. Ja nepieciešams, speciālisti bērniņiem iesaka laktobaktēriju pilienus, lai sakārtotu gremošanas traktu, stāsta farmaceite. Kā arī pediatri nosaka, vai ir nepieciešams D vitamīns pilienos, kas palīdz normāli attīstīties un stiprina imunitāti. Ieteicama arī zivju eļļa, kura šobrīd pieejama ar dažādām garšām, gan šķidrā veidā, gan želejkonfekšu veidā lielākiem bērniem. Tāpat lielākiem bērniem ir pieejami ieteicamie vitamīnu kompleksi.

Savukārt māmiņām ir ieteicami speciāli vitamīni pēcdzemdību periodā, kā arī tieši zīdīšanas laikam paredzētie. Dažreiz tiek ieteikti arī dzelzs preparāti, kā arī nepieciešamības gadījumā D vitamīns un zivju eļļa. Ir pieejami arī uztura bagātinātāji un speciālas tējas, kas paredzētas, lai veicinātu piena veidošanos. 

Atcerieties – par piemērotāko uztura bagātinātāju izvēli ir jākonsultējas ar ārstu vai farmaceitu!

Speciālās kosmētikas izvēle

Kosmētika māmiņām un bērniem ir jāizvēlas ļoti rūpīgi, lai nenodarītu kaitējumu, uzsver I. Kalnbirze. Aptiekās ir pieejama kosmētika no zināmiem un drošiem ražotājiem, kuru drošība un efektivitāte ir pierādīta un dermatoloģiski pārbaudīta. Tie ir ražotāji, kas ievēro noteiktas prasības dermatoloģisko līdzekļu ražošanā bērniem – tajos iekļautas tikai pilnīgi drošas sastāvdaļas, bez parabēniem un krāsvielām, pārsvarā arī bez smaržvielām. Ir pieejami speciāli izstrādāti produkti, lai koptu zīdaiņu un bērnu sausu vai atopisku ādu – mazgāšanās geli, šampūni, pieniņi, dažādi krēmi un eļļas.

Arī māmiņas savas ādas kopšanai aptiekā var iegādāties drošu un dermatoloģiski pārbaudītu kosmētiku, tostarp līdzekļus striju profilaksei un kopšanai – krēmus, gēlus, eļļas.

Otrdienās vēl izdevīgāk!

BENU Aptieka Bērnu un vecāku otrdienās piedāvā 30% atlaidi dažādiem bērniem un vecākiem aktuālu zīmolu produktiem. Savukārt, lai šo atlaidi saņemtu BENU e-Aptiekā, izmantojiet kodu “OTRDIENA”!

Lai stirpa veselība gan bērniņiem, gan vecākiem!