Bērnu testēšanai pret Covid-19 Latvijas Peldēšanas federācijai ziedoti 2000 antigēnu testi

Bērnu testēšanai pret Covid-19 Latvijas Peldēšanas federācijai ziedoti 2000 antigēnu testi

29. Nov 2021, 12:12 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai bērniem nodrošinātu epidemioloģiski drošu treniņu vidi un atjaunotu piekļuvi peldēšanas sporta treniņiem un vispusīgai fiziskajai attīstībai, BENU Aptieka kopā ar medikamentu vairumtirdzniecības uzņēmumu TAMRO ziedojuši 2000 ātro antigēnu testu Latvijas Peldēšanas federācijai, kuri tiks izmantoti regulārai bērnu (līdz 12 gadu vecumam) testēšanai pret Covid-19 saslimšanu.

“Izpratne par savu veselību un fizisko aktivitāšu nozīmi veidojas jau agrā bērnībā, un ir svarīgi, ka arī sarežģītajā Covid-19 pandēmijas laikā bērniem tiek nodrošināta iespēja sportot un fiziski attīstīties. Tādēļ, apzinoties epidemioloģiskās situācijas nopietnību un sporta federācijām noteiktās prasības, vienprātīgi izlēmām sniegt savu ieguldījumu un ziedot 2000 ātro antigēnu testu Latvijas Peldēšanas federācijai, lai bērniem būtu nepārtraukta piekļuve peldēšanas nodarbībām. Jāizceļ, ka peldēšanas sports bērnu vecumā ir īpaši nozīmīgs, jo ne vien veicina bērnu vispusīgu fizisko attīstību, bet arī uzlabo viņu zināšanas par drošību pie ūdens, tādējādi mazinot iespējamo traumu riskus,” ziedojuma mērķi skaidro BENU Aptieka Latvija direktore Anete Rožkalna.

“Latvija ir viena no retajām Eiropas valstīm, kurā ilgstoši spēkā ir bijis liegums bērniem līdz 12 gadu vecumam piedalīties sporta treniņos iekštelpās, tai skaitā peldēšanā. Novērtējam atbildīgo ministriju pretimnākšanu un sniegto iespēju īstenot pilotprojektu epidemioloģiski drošas treniņu vides ieviešanai un pārbaudīšanai, tomēr federācijām un treniņu organizatoriem uzliktais pienākums pašām finansēt Covid-19 testēšanu faktiski apdraud šāda projekta īstenošanu, jo ik dienu ir nepieciešami 300-400 testi. Sporta organizācijām šāda finansējuma nav, tāpēc peldēšanas saimes vārdā izsaku pateicību BENU Aptiekai un uzņēmumam TAMRO par izrādīto iniciatīvu un vērtīgo ziedojumu, kas tuvākajā laikā nokļūs pie treniņu īstenotājiem, palīdzēs nodrošināt projektā iesaistīto bērnu testēšanu un, cerams, veicinās turpmākos lēmumus par atļauju atjaunot sporta treniņus telpās visiem bērniem, neatkarīgi no izvēlētā sporta veida,” stāsta Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs.

Pēc Latvijas Peldēšanas federācijas, Latvijas Hokeja federācijas un Latvijas Slidošanas asociācijas aicinājuma Veselības ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija ir uzsākusi pilotprojektu ar mērķi ieviest epidemioloģiski drošu iekštelpu sporta treniņu modeli bērniem vecuma posmā no 1. klases līdz 12 gadiem un iegūtos secinājumus un pieredzi izmantot izglītības programmu īstenošanai arī citos sporta veidos. Kā viena no izvirzītajām prasībām nevakcinētos vecuma posmos (īpaši no 4. klases līdz 12 gadiem) ir izglītojamo papildu testēšana pirms sporta treniņa tā norises vietā, izmantojot ātro SARS-CoV-2 vīrusa antigēna noteikšanas testu. Saskaņā ar pilotprojektā aprakstītajiem noteikumiem, testēšanas izmaksas nodrošina attiecīgā sporta veida federācija vai treniņa organizators.