Bauskas pils

Bauskas pils

22. Mar 2022, 15:18 Mamma ceļotāja Mamma ceļotāja

Bauskas pils ir masīvs viduslaiku cietoksnis, kas atrodas gleznainā vietā uz kalna, kur saplūst divas upes - Mūsa un Mēmele, veidojot Lielupi.

Pils komplekss ir vienīgais manierisma stilā celtais arhitektūras piemineklis Latvijā ar Kurzemes hercogistes laikmetam raksturīgiem mākslas un amatniecības elementiem.

Bauskas pils vecākā daļa celta kā Livonijas ordeņa cietoksnis, spējīgs izturēt lielgabalu uguni un ir 15.-17.gadsimta militāro ēku arhitektūras paraugs.

No šī cietokšņa palikušas tikai drupas, taču tās ir iespaidīgas un sniedz priekšstatu par to, kā šis cietoksnis izskatījās.

Nesen uz cietokšņa drupām tika izbūvēts skatu laukums, kas dod iespēju uzkāpt atjaunotajā tornī, no kura paveras skats uz pili, upēm un pilsētu.

Mūsdienīgākā daļa ar bastioniem un aizsargmūriem ir hercogu pils.

Mūsdienu pils ir skaisti atjaunots gan ārpusē, gan iekšpusē. Graciozā hercogu pils kontrastē ar vecajām sarkano ķieģeļu Livonijas pilsdrupām, taču, neskatoties uz to, ar tām veido harmonisku arhitektūras ansambli.

Bauskas pils jaunajā daļā restauratori restaurējuši vairākas renesanses un atmodas tradīcijās iekārtotas zāles. Šeit ir muzeja eksponāti, kas stāsta, kāda bija Kurzemes hercogiste un tās valdnieki.

Muzeja zālēs apskatāmas bruņinieku bruņas, ieroči, mēbeles, vecas grāmatas, lādes, podiņu plīts un virtuves piederumi.

Interesanti, ka pat pils logi atjaunoti pēc gadsimtiem senām tehnoloģijām un Rīgas teātra darbnīcā šūtas precīzas senu kleitu kopijas.

Šī ekspozīcija stāsta par pils vēsturi, ir daudz eksponātu, kas atrasti izrakumos.

Un šeit izstādē par militārajiem nocietinājumiem var apskatīt senu ieroču kolekciju.

Šī ekspozīcija veltīta 16.-17.gadsimta tērpu un galma modes vēsturei. Paskatieties, vīrieši bija pat vairāk modes cienītāji nekā dāmas.

Un kādi apavi ...

Un, protams, dažādi rotajumi.

Šajā pils daļā atrodas hercoga palātas no 16. gadsimta beigām. Palātas sastāv no vairākām uzņemšanas telpām un hercoga un hercogienes istabām.

Un šajā pils daļā ir virtuve, ēdamistaba, pāris istabas un istabas kalpiem. Šeit ir pieejamas greznas mēbeles apskatei.

Hercogu un hercogieņu portretu telpa.

Ļoti atmosfēriska virtuve.

Pati teritorija pie pils ir sakopta un kādas ainavas...

Netālu no pils ir taka gar upi, lieliska pastaigai.

Senais cietoksnis ir atvērts tūristiem visās dienās, izņemot pirmdienas: no maija līdz septembrim - no 9.00 līdz 19.00, oktobrī - no 9.00 līdz 18.00 un no novembra līdz aprīlim - no 11.00 līdz 17.00.

No maija līdz oktobrim ieejas biļete pieaugušajiem maksā 5 €, studentiem un skolēniem - 2,50 €. Klusajā sezonā, no novembra līdz aprīlim, cena tiek samazināta. Biļete pieaugušajiem maksā 4 €, studentiem un skolēniem - 2 €. Ģimenēm ar bērniem tiek piedāvātas biļetes ar atlaidi no 5 līdz 8 €. Bērniem līdz 7 gadu vecumam pilī ieeja bez maksas.

Noteikti iesaku apmeklēt.