Baiba Vītiņa: Savus bērnus mīlu tik ļoti, ka sāp

Baiba Vītiņa: Savus bērnus mīlu tik ļoti, ka sāp

20. Sep 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

TV personībai Baibai Vītiņai pēdējos gados mežs kļuvis par miera vietu. Gaidot pasaulē ierodamies pirmo bērniņu, tolaik uzturoties Jēkabpilī, meža takās viņa pastaigājoties vāca savus ikdienas pastaigu tūkstošu soļus, un no šī laika Baibai iegājies, ka mežs ar savu klusumu ir vieta, kur neviens viņu netraucē.

Lai arī Baiba ir ļoti sabiedriska un labprāt komunicē ar citiem, tieši meža klusums viņu nomierina. Šobrīd par viņas iemīļoto vietu kļuvuši Ogres Zilie kalni, kur aiziet, lai izelpotos.

Ķeizarbērniņš

Baibas pirmā grūtniecība bija ļoti plānota un gaidīta. Lai gan dēliņš pieteicās, iespējams, ne tik ātri, kā bija domāts, prieks bija liels un šķita, ka viss ir labi, tomēr, tā kā mazulis bija liels, bija maz augļūdeņu, sekoja ķeizargrieziena operācija. Baiba par to sākotnēji ļoti pārdzīvojusi, pārmetot sev, kas gan viņa ir par sievieti, kura nespēj pati piedzemdēt, tomēr ar laiku sapratusi, ka galvenais ir tas, ka gan viņa, gan bērns ir veseli.

Viņasprāt, pastāv aizspriedumi, ka ikvienai sievietei jāzina, ko nozīmē dzemdību sāpēs, un ķeizars ir vieglākais ceļš, kā tikt pie bērna. Viņa atceras, kā devusies pie pediatres, kura uz Baibas atbildi, ka bērniņš pasaulē nācis ar ķeizargriezienu, nievājoši pārjautājusi, kāpēc gan Baiba bērnu nedzemdējusi pati? Baiba arī atceras došanos uz Dzemdību namu, kur medicīniskais personāls komentējis, ka gadījumā, ja bērnu viņa nevarēs piedzemdēt pati, sīci izgriezīs ārā. “Man tas teikums ir tik ļoti iespiedies atmiņā,” atceras Baiba. Ar laiku, pārrunājot savas dzemdību pieredzes ar skolas laika draudzenēm, viņas secinājušas, ka ir īstas ķeizarienes, jo nevienai no viņām bērns nav nācis pasaulē dabīgā ceļā. “Jo vairāk izproti, ka ir dažādas situācijas un iemesli, kāpēc tā notiek, jo labāk saproti, ka tas ir nevis vieglākais, bet gan viens no veidiem, kā satiecies ar savu bērnu, ” secina Baiba.

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT

Varavīksnes bērniņš

Pēc laika Baiba ar vīru sapratuši, ka ir gatavi arī otrajam bērniņam. Mazulis pieteicies laikā, kad ģimene dzīvoja Polijā. “Likās, ka būs forši, bērniem būs lieliska vecuma starpība, bet, aizejot uz pirmo skrīningu, ārste ieteica vīram un dēlam iziet ārā,” atceras Baiba, sakot, ka jau tajā brīdī viņas mammas sirds teica priekšā, ka ziņas nebūs tādas, kādas viņa gaida. Skrīninga laikā ārste pavēstījusi, ka mazuļa sirds ir apstājusies. Baiba teic, ka pieaugušā vecumā neatceras nevienu citu momentu, kad būtu saņēmusi vēl sliktākas ziņas. “Tas bija vesels piedzīvojums slimnīcās pie ārstiem, lai caur operāciju atvadītos no mazās dzīvībiņas, par kuru visu pirmo trimestri bija lolotas domas,” stāsta viņa. Šis posms viņai un vīram bijis ļoti smags.

Nenoliedzami, sāpes par zaudējumu palīdzēja dziedēt laiks, taču, kā stāsta Baiba, ar šo domu tāpat nekad nav iespējams līdz galam aprast, jo reizēm piemeklējusi vainas sajūta par to, ka viņas ķermenis kaut ko nav izdarījis līdz galam. Pēc laika ar ziņu par savu Varavīksnes bērniņu Baiba dalījusies Instagram, saņemot daudzas vēstules arī no citām sievietēm, ar kurām noticis līdzīgi. ‘’Tad man radās jautājums, kāpēc visi par to runā čukstus, un reti kurš izvēlas to pateikt skaļi,” vaicā Baiba.

Sāpes par zaudēto grūtniecību dziedējis ne tikai laiks, bet arī negaidīta grūtniecība, kas izglāba drūmo dzīves periodu, jo meitas ienākšana ģimeni pāri ļoti pacēla. Tiesa, Baiba atzīst, ka pēc piedzīvotā zaudējuma uz katru sonogrāfiju devusies ar milzu bailēm. “Es pat nezinu, par ko vēl dzīvē esmu tik ļoti baidījusies,” atklāj viņa.

Bērni Baibas un viņas vīra dzīvē dod lielu spēku pat tad, kad tā nav, taču rada arī vislielāko satraukumu, jo nav nekā trakāka kā raizēties par bērnu. “Es viņus mīlu tik ļoti, ka sāp! Tik stipra mīlestība, ka sāp, bet reizē arī tik skaista. Tāda mīlestība nav neviena cita,” ir pārliecināta Baiba. 

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT