Artūrs Vītiņš: Ir jāstrādā pie attiecībām

Artūrs Vītiņš: Ir jāstrādā pie attiecībām

13. Feb 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Artūrs un Baiba Vītiņi viens otrā ieskatījās jau vidusskolas gados. Šo gadu laikā pāri satuvinājusi Artūra studiju laiks ASV, bet šobrīd viņu mīlestības čupiņa izaugusi jau līdz četriem cilvēkiem un sunim.

Attiecību pirmsākumi

Artūrs un Baiba Vītiņi iepazinās Natālijas Draudziņas ģimnāzijas laikā, kad viens otru ievēroja jau dokumentu iesniegšanas laikā. “Es pēdējā brīdi izdomāju, ka man no Salaspils jāiet mācīties uz Rīgu. Dokumentu iesniegšanas dienā arī Artūrs bija tajā pašā kabinetā,” atceras Baiba, sakot, ka 11. klasē abi sākuši draudzēties. Pēc 12. klases Artūrs devies mācīties uz ASV. Arī šo periodu, lai arī neatradās viens otram blakus, pāris pavadīja kopā. Abi atzīst, ka tas bijis ļoti grūts laika posms, vienlaikus Artūrs atklāj, ka šie pieci gadi viņus satuvinājuši vēl vairāk. “Tas iedod arī lielu uzticību, jo nevari otru kontrolēt. Vienkārši uzticies otram un tici tam, ka arī viņš tev ir uzticīgs,” saka Baiba. Viņa atklāj, ka pēdējais šķirtības gads gan pagājis vieglāk, jo Artūrs savu izredzēto bildinājis.

Šo piecu gadu laikā, kas pavadīts šķirti, Artūrs un Baiba viens otram rakstījuši vēstules. “To bija ļoti daudz. Mēs rakstījām īstas mīlestības vēstules,” saka Baiba. Artūrs viņas teikto papildina, sakot, ka tas radījis sajūtu, ka laiks paiet ātrāk. 

Kā saglabāt romantisko dzirksti

Šobrīd Baibas un Artūra ģimenē aug divi bērni. Kā saglabāt romantisko dzirksti arī tagad, kad uz pleciem guļ vecāku pienākumi? “Mēģinām pie tā strādāt. Galvenā ir komunikācija, otra uzklausīšana. Ir jāstrādā pie attiecībām,” pārliecināts Artūrs.

Baiba gan atzīst, ka arī viņiem pienāk posmi, kad abi ieslīgst darbos, taču pāris cenšas izrunāties un atcerēties, ka ir jāsabalansē darbs ar vecāku lomu un attiecībām: Mēs ļoti ātri varam izšķīst lomās, jo darbā gribam sasniegt labāko, gribam būt klātesošs vecāks, taču vienā brīdī saproti, ka laiks kopā ir ļoti maz.“ Viņa uzsver, ka nevajadzētu gaidīt, ka vīrs nolasīs sievas domas. “Komunikācija ir atslēga! Ja kaut kas ir uz sirds, tas ir jāpasaka nevis iekšēji jāvārās,” atgādina Baiba.

“Runājam, kā saglabāt attiecības, kad ienāk ģimenē bērns, bet kā saglabāt attiecības tad, kad bērni izaug un aiziet no ģimenes? Ir svarīgi cauri visiem bērnu vecuma posmiem prioritāri vērtēt attiecības,” atgādina Baiba.

Viņa stāsta, ka bērna piedzimšana nesusi pamatīgas izmaiņas līdzšinējā dzīvē. “Man bija grūti, jo biju pieradusi savu laiku menedžēt un visu kontrolēt, taču, kad mūsu ģimenē ienāca Kārlis, sapratu, ka neko nekontrolēju. Tagad visu kontrolē tas mazais bēbītis,” ar savu pieredzi dalās Baiba Vītiņa. Vienlaikus viņa norāda, ka savstarpējās attiecībās bērna ienākšana ģimenē bija kā sava veida uzrāviens.

Pāris atzīst, ka grūtāk pie attiecībām kļuvis strādāt, kad pieteicies otrais bērns. “Sapratu, ka jāvelta laiks vienam, otram, tad arī mums pašiem. Jau pēc 4 mēnešiem atgriezos darbā,” saka Baiba.