Artūrs Mednis: Es tagad esmu laimīgs

Artūrs Mednis: Es tagad esmu laimīgs

15. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirms gada Ilze un Artūrs Medņi kļuva par vecākiem savam pirmdzimtajam, dēliņam Ričardam. Kā atzīst Ilze, pirmais gads pagājis gaismas ātrumā, taču vienlaikus arī bijusi lieliska iespēja redzēt, cik ātri attīstās cilvēks.

Ilze Medne par pirmo gadu mammas lomā stāsta, ka vienlaikus šis periods bijis gan skaistākais, gan arī grūtākais laiks viņas dzīvē, jo tas, ko par būšanu mammas lomā domājusi pirms tam, pilnībā atšķīries no tā, ko viņa domājusi pēc Ričarda nākšanas pasaulē. “Tās ir divas pilnīgi atšķirīgas pasaules,” saka Ilze, piebilstot, ka bērna piedzimšana ir pilnīgi jauna pieredze. Ilze Medne: “Kad esi savā dzīvē kaut ko pieredzējis un zini, kādu grūtību pakāpi vari izturēt, tu nevari iedomāties, ka grūti nozīmēs visu, kas ar tevi notiek. Es gan negribu to pagriezt tā, ka viss ir bijis ārkārtīgi smagi.”

Atceroties dienu, kad Ričards nāca pasaulē, Ilze stāsta, ka viņu pārņēmis liels apmulsuma brīdis, jo nebija vairs grūtniece vai meitene, bet gan sieviete ar bērnu, mamma. Abiem ar Artūru Ričarda ienākšana dzīvē nesusi jaunas dzīves lomas. Ilze atklāti stāsta, ka Ričarda pirmā dzīves gada laikā bijis ļoti daudz emociju, un pirmos divus mēnešus pat pēcdzemdību depresija, jo viņa nav sapratusi, kas ar viņu notiek, kas viņa ir. “Smagums bija ļoti liels, jo bija jāpārlauž viss, ko biju iedomājusies, un jāpasaka paldies savam ego, jo esmu uzņēmusies rūpes par cilvēku,” par bērna piedzimšanas laiku stāsta Ilze Medne.

Ilzes teiktajam pievienojas arī Artūrs, sakot, ka iepriekšējais gads bijis vienlaikus gan grūtākais, gan arī skaistākais viņa dzīvē. “Mēs šobrīd nevaram iedomāties mūsu ģimeni bez Ričarda, to, kā mēs bez viņa dzīvotu,” teic Artūrs.

SKATIES VISU SARUNU ŠEIT

Atrast cilvēku, kura viedoklim uzticēties

Ilzei ir pedagoģiskā izglītība, tāpēc viņai ir skaidrs, kurām lietām bērna audzināšanā vēlas pievērst lielāku vērību, tostarp, valodas attīstībai un kustībām. Ilze Medne: “Es ļoti daudz runāju ar Ričardu, saucu lietas īstajos vārdos, nelietojot deminutīvus un neaizvietojot vārdus ar nepareiziem. Noteikti ieviesīšu arī dažādas lietas no Montessori pedagoģijas, jo tā runā vairāk par to, kā izjust pasauli caur dažādām maņām un veidot kompetenci par konkrētu jomu.”

Tikmēr Artūrs atzīst, ka literatūru par bērnu audzināšanu nelasa, tā vietā vadoties vairāk pēc savām sajūtām un Ilzes teiktā. “Es viņam skaidroju visādas lietas, lai gan zemapziņā varbūt šķiet, ka viņš to vēl varbūt nesaprot. Man šķiet, ka mēs darām pareizi. Vai tā patiešām ir, es nezinu,” saka Artūrs, vienlaikus atceroties kādu sarunu ar klienti neilgi pēc Ričarda piedzimšanas. “Viņa teica, ka galvenais ir atrast vienu cilvēku, kuram uzticēties, lai nebūtu mētāšanās. Lai nebūtu, ka tu runā ar ārstu, bet tev vēl ir savs astrologs, draugi, un vairs nesaproti, kā rīkoties, jo katrs saka kaut ko citu. Mums tā arī bija, jo vieni teica vienu, bet otri – kaut ko citu. Rezultātā mēs nolēmām, ka uzticēsimies vienam cilvēkam – mūsu ģimenes ārstam,” atceras Artūrs.

Bērna piedzimšana devusi pārliecību par sevi

“Pateicoties tam, ka esam apprecējušies, un tam, ka mums ir Ričards, es pa īstam saprotu, cik ļoti mīlu Ilzi, Ričardu un mūsu ģimeni. Kamēr vēl nav bērna vai neesat apprecējušies, lai arī cik ļoti mīlētu otru cilvēku, jūs tomēr esat labi draugi, kuriem ir kolosāli būt kopā. Bērns ļoti daudz ko maina,” saka Artūrs, piebilstot, ka gaidīts bērns paver savādāku skatu uz dzīvi. 

To, ka Artūrs ir mainījies, pamanījis gan viņš pats, gan arī viņa kolēģi: “Ričards mainīja mani kā cilvēku un personību, arī tai skaitā ienesa izmaiņas dzīves mērķos un tajā, ko grasos darīt. Es tagad esmu laimīgs,” saka viņš. Artūrs piebilst, ka šobrīd viņš vairs neuztraucas, ja kāds par viņu kaut ko pasaka vai uzraksta internetā.

Viņam pievienojas arī Ilze, sakot, ka dzīves baudīšana un dzīves garša kļuvusi savādāka. “Ja strīdies, tad strīdies kārtīgi. Ja mīli, tad mīli pa īstam. Ja atpūties, tad atpūties kārtīgi,” uzsver Ilze, sakot, ka bērna piedzimšana iedod pārliecību par sevi, līdz ar to arī vairs neinteresē tik ļoti, ko par tevi teiks citi.

SKATIES VISU SARUNU ŠEIT