Ārsta ieteikumi: Jaunās māmiņas ādas veselība

01. Dec 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Klubā runājam ne tikai par bērniem, bet pievēršam uzmanību arī māmiņu veselībai un labsajūtai, tāpēc aktualizējam jautājumu par jaunās māmiņas ādas veselību.

Pēc dzemdībām jaunās māmiņas nereti saskaras ar dažādām ādas problēmām. Tā zaudē dzīvesprieku, elastību, parādās pigmentācija un strijas. Gadījumā, ja sievietei jau iepriekš bijušas kādas ādas problēmas, pēc bērniņa nākšanas pasaulē tās, diemžēl, var pastiprināties.

Runājot par jaunās māmiņas ādas veselību, ārste dermatoveneroloģe Juta Maskalāne uzsver, ka gadījumā, kad uz ādas tiek pamanīti jauni veidojumi vai arī kāds no esošajiem veidojumiem mainījis formu, sācis strauji augt, asiņo vai kreveļo, ir jāapmeklē dermatologs, lai izvērtētu, vai veidojums ir labdabīgs. Savukārt gadījumā, ja māmiņai pastiprinājies ādas apsārtums vai pigmentācija, var izmantot gan intensīvi pulsējošās gaismas terapiju, gan arī ķīmiskos pīlingus pie kosmētiķiem.

Vienlaikus ārste atgādina, ka grūtniecības un krūts barošanas periodā ir jāizvērtē ādas procedūru veikšana. “Rekomendēju ādas procedūras sākt 3-6 mēnešus pēc laktācijas beigām, kad hormonālā sistēma atgriezusies normas robežās. Laktācijas periodā droši var apmeklēt estētikas speciālistus, taču veikt maigākas un delikātākās procedūras, kas vērstas uz sejas mitrināšanu, masāžu un labbūtību,” teic ārste dermatoveneroloģe Juta Maskalāne.