Ar Neste atbalstu 2023. gadā bērniem Latvijā sniegtas 5 198 bezmaksas medicīniskas konsultācijas

Ar Neste atbalstu 2023. gadā bērniem Latvijā sniegtas 5 198 bezmaksas medicīniskas konsultācijas

26. Jan 13:33 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ērti pieejama un operatīva veselības aprūpe ir nepieciešama ikvienam, bet jo īpaši visneaizsargātākajai sabiedrības daļai – mazajiem pacientiem. Lai savlaicīgi spētu nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpi bērniem visā Latvijā, Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) ar Neste atbalstu ik gadu mēro tūkstošiem kilometru. Pērn gada laikā veikta 121 izbraukuma vizīte, tostarp attālākajās Latvijas vietās.

Izbraukuma vizītēs MVAC sadarbībā ar Bērnu klīnisko universitāti slimnīcu (BKUS) nodrošina tādu speciālistu pieejamību kā bērnu otolaringologs, bērnu neirologs, oftalmologs, optometrists, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, logopēdijas speciālists, alergologs, bērnu endokrinologs, bērnu gastroenterologs, dermatologs, kā arī nodrošina bērnu ķirurga/ortopēda konsultācijas. Speciālistu pieejamība arī reģionos ir vitāli svarīga, lai ne vien palīdzētu izvērtēt bērnu kopējo veselības stāvokli, bet arī savlaicīgi spētu novērst nopietnu saslimšanu attīstību.

“Bērnu Mobilo veselības aprūpes centru mēs atbalstām nu jau 11 gadus, un viennozīmīgi turpināsim to darīt, jo redzam, cik svarīga ir šāda praktiska palīdzība. Bērnu labklājībai ir jābūt mūsu visu kā sabiedrības prioritātei, un kvalitatīvas, regulāras veselības aprūpes nodrošināšana ir būtisks solis ceļā uz to. Šis projekts ir ļoti svarīgs, un esam gandarīti būt daļa no tā. Pateicamies ikkatram MVAC speciālistam, kurš rūpējas, lai tik nepieciešamās medicīniskās konsultācijas būtu pieejamas,” skaidro Armands Beiziķis, Neste Latvija valdes priekšsēdētājs.

“13 gadu laikā visi kopā esam snieguši 57 760 medicīniskas konsultācijas visā Latvijā. Nu jau aizritējis arī otrais gads, kopš kopā ar medicīnas speciālistiem atbalstām arī iedzīvotājus Ukrainā. 2023. gadā kopīgiem spēkiem esam snieguši 17 000 medicīniskās konsultācijas iedzīvotājiem Ukrainā. Tik svarīgs resurss kā Neste degviela ir ārkārtīgi nozīmīgs, lai mēs varētu turpināt iesākto. Lai arī kurā Latvijas vietā bērni atrastos, viņi ir pelnījuši saņemt pienācīgu veselības aprūpi, tādēļ vēlamies to turpināt nodrošināt pēc iespējas tuvāk bērnu dzīvesvietai,” stāsta Guna Caune, Ronald McDonald House Charities Latvija izpilddirektore.