Apceļosim Latvijas pilis un muižas jeb dodamies uz Ēdoles pili

Apceļosim Latvijas pilis un muižas jeb dodamies uz Ēdoles pili

29. Aug 2022, 18:42 Cielavinna Cielavinna

Vankas upītes krastā, dziju nocietinājumu grāvju ielenkta, stāv Ēdoles viduslaiku pils – vienīgā no Kurzemes bīskapijas pilīm, kas vēl ir apdzīvota.

Ēdoles pils man vienmēr asocējusies ar Emīla nedarbiem,tāpēc vienmēr braucot garām tai ir gribējies paskatīties, kā izskatās tā vieta, kur stāv komandante un rājas uz iemītniekiem. Šoreiz braucot garām ar otro piegājienu izdomājām, viss ir jādodas lūkoties, kas lācītim vēderā no iekšpuses. 

Es teikšu tā, ļoti skaista pils un ļoti interesanti to apmeklēt, itīpaši dēļ tā, ka Emīla nedarbi, ir viena no mīļākajām mūsu latviešu filmām. 

Hanna izdzirdot kad dosimies uz pili uzreiz teica, iesim meklēt princesi ar kroni uz galvas.Es biju ļoti pārsteigta par to, kad Hannai patika, viņa visu uzmanīgi pētija un viņai viss interesēja.

Ieejot pa pils vārtiem uzreiz nokļūstam slavenajā vietā un teikšu- skaisti. Izstaigājām viss rinķī, iemetām akā naudiņu un devāmies augšā  pa kāpnēm lūkoties pili no iekšpuses.

Teikšu godīgi,visa ekspozīcija kas atradās iekšpusē ir standarta, ļoti līdzīga daudzām citām Latvijas pilīm.

Šeit vienīgi bija tāda interesanta istaba, kur bija tikai rotaļlietas, Hannai ļoti patika, pieļauju ka kaut kas bija ar senatnīgs, bet pārsvarā mūsdienīga rotaļlietu kolekcija.

Var uzkāpt arī tornī, īstenībā daudz pakāpienu un diezgan stāvas, bet mēs ar Hannu pievarējām un no augšpuses paveras burvīgs skats uz apkārtni.

Pils otrajā stāvā ir izvietota viesnīca un ir ar kafejnīca, kur var doties ieturēt maltītes. 

Samaksājot papildus 4 eiro var izstaigāt pils pagarabus un nokļūt no moku kambariem līdz pasaku valstībai, kas ir ļoti skaisti izveidota ekspozīcija atgādinot par mūsu bērnības iecienītākajām pasakām. 

Pasaku valstībā atradām ar ilgi meklētās princeses ar kroni uz galvas. Hanna visas gribēja ņemt mājās līdzi.

Jebkurā gadījumā ar Hannu bijām gandarītas, kad devāmies uz pili un arī Jums iesakam, nepabraukt garām, bet piestāt un izstaigāt Ēdoles pili.

Ēdoles pils adrese: Pils iela 1, Ēdole.

Darba laiks: 

Pirmdiena – Sestdiena 10.00-18.00

Svētdiena 9.00-18.00

Apmeklējuma cena: