Aicina uz izzinoši radošu pikniku visai ģimenei “3E” jeb “EKO–ETNO–EHO”

Aicina uz izzinoši radošu pikniku visai ģimenei “3E” jeb “EKO–ETNO–EHO”

16. Aug 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sestdien, 25. augustā, Kuldīgas Pilsētas dārzā no 12.00 līdz 23.00 norisināsies nebijis pasākums – izzinoši radošs pikniks visai ģimenei “3E” jeb “EKO–ETNO–EHO”.

Pasākuma dienas un nakts programmās piedāvās 5x10 iespējas dzīvot zaļi, bez maksas piedaloties dažādās darbnīcās, aizraujošā veidā iepazīstot apkārtējo vidi, citu tautu kultūras, sadzīves un kulinārās tradīcijas vai aktīvi atpūšoties dabā.

Desmit radošajās darbnīcās ikviens varēs atklāt sevī mākslinieku, no videi draudzīgiem, vai otrreiz izmantojamiem materiāliem gatavojot savus unikālos mākslas darbus: vēja pinekļus, porcelāna rotaslietas, krāsu rakstus, gaismu spēles un rudens tumsas kliedētājus drošībai uz ceļa.

Tāpat desmit dažādos veidos būs iespējams iepazīt pļavu, purvu un mežu iemītniekus, neparastas ūdens radības, iemācīties novērtēt dižkokus, izprast zāļu tēju noslēpumus un saprast, kā ar šo bagātību draudzīgi sadzīvot.

Pasākuma apmeklētāji varēs atrast arī aktīvās atpūtas iespējas, sākot no gaisa jogas un Zumbas, turpinot ar orientēšanas spēli, ūdens izklaidēm, baskāju taku un beidzot ar pastaigu koku galotnēs vai zaļā labirinta pievarēšanu.

Mūzikas instrumentu valstībā varēs iepazīt kokļu, stabuļu un dūdu noslēpumus, peldēt gongu meditācijā, nirt skanošo bļodu maģijā un Latvijā radītā oriģinālā instrumenta “Zvango” skaņu viļņos, mēģinot uzminēt, no kā tas viss gatavots, kā arī būt neticamu pārvērtību lieciniekiem, no otrreiz izmantojamām lietām radot jaunus skaņrades rīkus.

Pašas “garšīgākās” būs kulinārijas meistarklases, kurās varēs ieskatīties “Veselīga uztura ābecē”, baudīt latviešu nacionālo lepnumu – skābeņu zupu no grāpja, marinēt gurķus pa igauņu modei, cept skotu cepumus, sklandraušus un skautu maizi, tīt suši vai pagatavot vēl kādus veselīgus našķus, ko turpat varēs arī notiesāt.

Pasākuma īpašie viesi solās būt interesanti – gaisu tricinās skotu un suitu dūdenieki, muzicēs ekoloģiskās mūzikas apvienība “Ducele”, grupa “Raxtu raxti”, bet ar raitu dejas soli priecēs igauņu dejotāji un skotu kalniešu deju grupa “Highland Dancers”.

Visu pat nevar izstāstīt – tas jāredz un jāizmēģina pašiem!

Vairāk info: www.kuldiga.lv