Ādai pēc vasaras nepieciešamas īpašas rūpes

14. Sep 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mūsu āda pēc vasaras ir nogurusi, tāpēc prasa īpašas rūpes. Kā nodrošināt veselīgu un starojošu ādu, vaicājām Azeta aptiekas vadītājai, farmaceitei Egijai Jēkabsonei.

Dažādu faktoru ietekmē āda pēc vasaras ir zaudējusi savu tvirtumu, tā ir nogurusi un atūdeņojusies, tāpēc rudenī, iestājoties vēsākam laikam, noteikti jālieto barojošāki un intensīvāk mitrinoši krēmi. “Pirms krēma uzklāšanas var lietot arī micerālo ūdeni, jo tas palīdzēs ādu papildus attīrīt,” teic farmaceite Egija Jēkabsone. Papildus sejas krēmam un micerālam ūdenim nevajadzētu aizmirst arī par serumu un masku lietošanu, pievēršot uzmanību, lai to sastāvā būtu hialuronskābe, jo tā palīdzēs ādu mitrināt intensīvāk.

Par ādu jārūpējas ikvienam jebkurā vecumā, arī bērniem.

“Daudziem cilvēkiem interesē, kā ilgāk saglabāt vasarā iegūto saules iedegumu. Lai tas saglabātos ilgāk, var lietot kosmētiskos līdzekļus, kas satur burkānu eļļu, A un B vitamīnus, tāpat arī uzturā jālieto tomāti un spināti,” stāsta farmaceite, uzsverot, ka arī rudens saule var nodarīt lielu kaitējumu ādai, veicināt dažādus recidīvus un ādas problēmas, tāpēc svarīgi arī pēc vasaras turpināt lietot saules aizsargkrēmu.

Lai āda būtu veselīga, svarīgi uzņemt pietiekami daudz šķidruma, jo tas ir viens no galvenajiem no priekšnosacījumiem, lai āda būtu vesela.