7 dzīvnieki, kas nes veiksmi

7 dzīvnieki, kas nes veiksmi

20. May 2022, 09:43 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mēs ikdienā sakām "veiksmi", "viņš nu gan ir veiksmīgs" vai "novēliet man veiksmi", tomēr ir cilvēki, kuri apgalvo, ka nav tādas lietas kā "veiksme", ir tikai nejaušības. Lai vai kā, tomēr fakts ir tāds, ka visā pasaulē pastāv dažādi un dažkārt līdzīgi ticējumi par veiksmi, kas nereti ir saistīti ar konkrētiem dzīvniekiem, kuri tiek uzskatīti par veiksmi nesošiem.

Trusis

Dažādās kultūrās truši simbolizē auglību un labklājību, un dažās Ziemeļeiropas daļās bērniem dāvināja baltus trušus, lai nodrošinātu viņiem veiksmīgu dzīvi. Turklāt rietumu kultūrā ir pieņemts, pamostoties mēneša pirmajā dienā, vispirms sacīt "trusis, trusis, trusis", lai piesauktu sev veiksmi. Un, protams, ir arī truša kāja, ko nēsā kā amuletu.

Šis ticējums pastāv visā pasaulē - no Eiropas līdz pat Ķīnai, Āfrikai un pat Amerikai. Diemžēl nevaram Jums uzdāvināt baltu trusi vai tā kāju, taču spēļu automāti online var piedāvāt Jums kādu spēli ar truša tematiku, ticot, ka tas nesīs Jums veiksmi.

Zelta zivtiņa

Dzirdot vārdu "zelta zivtiņa", pirmā doma, iespējams, ir "īsa atmiņa", taču tai vajadzētu būt arī auglībai un bagātībai. Turklāt zelta zivtiņa ir viens no astoņiem Budas svētajiem simboliem, un visā pasaulē to uzskata par veiksmes talismanu. Slāvu pasakās zelta zivtiņa, ja to noķer, piepildīs Jūsu vēlmes - turklāt trīs no tām!

Varde

Vardes tiek uzskatītas par veiksmi nesošām dažādu iemeslu dēļ, bet pirmkārt un galvenokārt tāpēc, ka tās ir saistītas ar lietu. Un kāpēc lietus nes veiksmi? Tas ir pavisam vienkārši: kad līst lietus, aug labība un cilvēki vairs nav izsalkuši un līdz ar to laimīgi. Papildus lietum un labklājībai, kas nāk līdz ar ražu, varde ir arī auglības un drošas ceļošanas simbols.

Zilonis

Ziloņi ir veiksmes simbols dažādās kultūrās un reliģijās, bet pirmkārt un galvenokārt budismā. Cilvēki, kuri uzskata ziloņus par savu veiksmes talismanu, var izvietot statujas un figūriņas pa visu mājokli, un, atkarībā no to novietojuma telpā, tiek uzskatīts, ka tie nes veiksmi mājoklī, aizsardzību, mīlestību, auglību, panākumus mācībās un daudz ko citu.

Kaķis

Senajā Ēģiptē kaķus ne tikai uzskatīja par svētiem dzīvniekiem, bet daudzās kultūrās kaķi ir arī veiksmes zīme. Piemēram, Vācijā par veiksmi uzskata, ja melns kaķis šķērso Jūsu ceļu, bet tikai tad, ja tas notiek no labās puses uz kreiso! Ja tas šķērso ceļu no kreisās puses uz labo, tad, nu, tas ir tāpat kā citur pasaulē, sliktu zīmi vēstošs notikums.

Kukaiņi un vaboles

Jūs noteikti esat dzirdējuši par šīm laimīgajām skarabeja vabolēm, vai ne? Amuleti skarabeja vaboles formā bija ļoti populāri Senajā Ēģiptē, jo uzskatīja, ka skarabeji ir saistīti ar saules dievu Ra un viņa dzīvību dodošajām spējām. Lapsenes dažādās valstīs, bet galvenokārt Eiropā, tiek uzskatītas par veiksmes nesējām. Piemēram, Krievijā un Serbijā, ja uz Jums uzkāpj bizbizmārīte, to uzskata par veiksmes zīmi. Pirms tās aizlido, Jums vajadzētu kaut ko novēlēt!

Cūka

Cūkas jau kopš viduslaikiem tiek uzskatītas par bagātības simbolu. Vai ir vajadzīgi pierādījumi, ka tā tas joprojām ir? Padomājiet tikai par visām cūku krājkasītēm visā pasaulē! Vai zinājāt, ka vārds "cūciņa" tiek lietots, lai apzīmētu iesācēju azartspēlēs?

Ir simtiem veiksmes talismanu un dzīvnieku, kas liek mums cerēt, ka tie nes mums veiksmi. Lai gan mums ir visas prasmes un zināšanas, mēs ceram, ka mūsu labā darbosies citi spēki. Iepriekš minētie veiksmes dzīvnieki var būt liels palīgs un mierinājums ne tikai azartspēlēs, bet arī uzsākot jaunu biznesu, kārtojot eksāmenu vai uzstājoties publikas priekšā.