5 idejas atpūtai brīvā dabā kopā ar bērniem

5 idejas atpūtai brīvā dabā kopā ar bērniem

01. Jul 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Foto: freepik.com

Skolēnu vasaras brīvlaiks, silts laiks un atvaļinājums. Kā visai ģimenei pavadīt kopā laiku, lai būtu interesanti un aizraujoši? Lasi šo rakstu un uzzini vairākas idejas, kas patiks gan bērniem, gan vecākiem - lazertag, elektrokartingi, izzinošas pastaigas u.c.

Lazertag spēle no 4 gadu vecuma

Ja esat aktīvās atpūtas piekritēji, tad lazertag jeb lāzera peintbola spēle ir piemērota tieši jums. Šo jautro šaudīšanās aktivitāti var spēlēt jau no 4 gadu vecuma gan ģimenes, gan plašākā draugu kompānijā.

Kā notiek spēle?

Spēlētgribētāji tiek sadalīti divās vienlīdzīgās komandās. Katrs saņem visu nepieciešamo ekipējumu: lazertag ieroci un galvas apsēju ar sensoriem. Spēli vada profesionāls instruktors, kurš ne tikai uzrauga kārtību laukumā, bet arī dod dažādus uzdevumus, kas spēlētājiem ir jāpaveic. Dažas no populārākajām misijām ir:

●      savas komandas karoga uzvilkšana mastā;

●      punktu ieņemšana;

●      kofera nogādāšana savā bāzē;

●      prezidents u.c.

1h-2h jūs pavadīsiet patīkamā un sportiskā gaisotnē, skrienot, slēpjoties, rāpojot. Pēc lazertag spēles katrs saņemsiet diplomu ar savu statistiku - cik “lodes” izšāvāt, cik reizes trāpījāt katram pretiniekam, kuru pretinieku “sašāvāt” visvairāk u.tml.

Lazertag ir piemērots arī bērniem, jo:

●      šī spēle nav sāpīga un nepaliek zilumi, jo trāpījums ir jūtams ar nelielu vibrāciju un dzirdams ar signālu ekipējumu;

●      ekipējums ir viegls un ērts lietošanā;

●      nav jāpiemaksā par papildu munīciju - starta komplektā tiek iekļauts lazertag ierocis, galvas apsējs ar uztveršanas sensoru, spēles vadītājs jeb instruktors, speciāli aprīkots un norobežots laukums, misijām nepieciešamie atribūti;

●      spēles noteikumus izskaidro draudzīgs instruktors, kurš rūpējas par kārtību visa pasākuma laikā. Ja nepieciešams, viņš palīdz ar ekipējumu;

●      lazertag palīdz attīstīt gan fizisko sagatavotību, gan arī stratēģisko un loģisko domāšanu.

Izklausās interesanti? Tieši tā arī būs, tādēļ apmeklē mājaslapu www.gunsnlasers.lv un uzzini vairāk, kā arī piesaki spēli kādā no trīs izklaides parkiem: Mežaparkā (āra laukumi), Šampēterī (iekštelpu un āra laukumi) vai Juglā (iekštelpu laukumi)!

Foto: gunsnlasers.lv

Elektrokartingi

Aktīvām ģimenēm patiks izklaide, kurā gūst adrenalīnu. Viena no tādām ir “GUNSnLASERS” elektrokartingi Rīgā, Mārkalnes ielā 10. Atšķirībā no benzīna braucamajiem, elektrokartingi:

●      ir dabai un cilvēka veselībai draudzīgāki, jo neizdala kaitīgus izmešus, darbojas ar atkārtoti uzlādējamām baterijām;

●      ir pielāgojami katra braucēja iemaņām, jo iespējams samazināt vai palielināt jaudu;

●      darbojas kopā ar datorsistēmu, kas precīzi uzņem katra braucēja laiku, tādēļ var noteikt, kurš jūsu ģimenē ir pats ātrākais.

Sarīkojiet ikmēneša ģimenes turnīru, kurā prasmīgākais braucējs saņem balvu. “GUNSnLASERS” trase ir ierīkota iekštelpās, senā manufaktūras rūpnīcā. Tas nozīmē, ka šī izklaide ir pieejama visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem. Zvani pa tel. 27274646 vai ienāc mājaslapā www.gunsnlasers.lv un piesaki braucienu!

Foto: gunsnlasers.lv

Pastaiga pa izzinošām takām

Latvijā ir daudz, dažādu dabas taku. Varat doties laiskā pārgājienā ar pikniku, gan izzinošā pastaigā, kuras laikā visi uzzināsiet ko jaunu par augiem, kokiem, kukaiņiem, dzīvniekiem un apkārtējo vidi. Šāda jauniegūta informācija bērniem noderēs arī skolā.

Idejas pastaigai:

●      Laumu dabas parks Talsu novadā;

●      Botānikas taka Līgatnē;

●      Emajegi mācību taka Peipsivēres dabas liegumā Igaunijā;

●      Minhauzena taka Salacgrīvas novadā;

●      Pasaku meža taka Abavas pagastā;

●      Vika pasaku parks Dikļos.

Izbaudiet silto laiku pie dabas!

Laivu brauciens

Gada siltā sezona ir piemērota arī atpūtai uz ūdens. Atšķirībā no lazertag, šī aktivitāte būs piemērota ģimenēm, kurās bērni jau ir paaugušies un zina, kā uzvesties ūdenstilpņu tuvumā.

Tepat Rīgas tuvumā piemērotas vietas laivošanai ir:

●      Rīgas kanāls;

●      Mīlgrāvis;

●      Daugava;

●      Ķīšezers;

●      Juglas ezers;

●      Mašēnu ezers;

●      Audupe;

●      Lielais Baltezers;

●      Mazais Baltezers;

●      Buļļupe.

Vietas, kurām, iespējams, regulāri braucat garām ar auto no upes vai ezera izskatīsies pavisam citādi. Ņemiet līdzi pikniku un ieturiet maltīti krastā vai arī pietauvojiet laivu un paēdiet gardu ēdienu kādā kafejnīcā!

Pirms kāpšanas laivā, obligāti velciet peldvestes un ar bērniem pārrunājiet drošības noteikumus, atrodoties ūdenī!

Foto: freepik.com

Fotosesija

Patīkamo iespējams apvienot ar lietderīgo! Lai jūsu ģimenes albumā paliktu skaistas un profesionālas fotogrāfijas, sarīkojiet sev vasarīgu fotosesiju dabā! Tas būs patīkams piedzīvojums jums visiem.

Varianti, kur rīkot fotosesiju profesionāla fotogrāfa pavadībā:

●    pie jūras;
●    briežu dārzā vai mini zoo;
●    lavandu laukā;
●    priežu mežā;
●    botāniskajā dārzā;
●    pļavā vai labības laukā;
●    Turaidas muzejrezervāta teritorijā;
●    Vecrīgā;
●    Andrejostā;
●    Ķīpsalā;
●    savā dārzā.

Aprunājieties ar fotogrāfu, jo viņi parasti zina fotogēniskas un oriģinālas lokācijas. Lai bildes izdotos vēl skaistākas un pārdomātākas, noderēs:

●    krāsainas dūmu sveces no dumusveces.lv;
●    pledi;
●    neliels pikniks ar grozu - mini kūciņas, picas šķēles, saldējums vafeļu konusiņā, cukurvate u.tml.;
●    dzērieni stikla pudelītēs ar papīra salmiņu, piemēram, Coca-cola vai cita limonāde;
●    konfeti (labāk izvēlēties no sausajiem ziediem, lai nepiesārņotu dabu);
●    neliela tāfele vai gaismas kaste, uz kuras uzrakstīt ko mīļu;
●    saulessargi;
●    burbuļu pūšamie u.c.

Bildes ar bērniem jau pašas par sevi izdodas burvīgas un bieži vien arī amizantas, kas sagādās jums pozitīvas emocijas ik reizi, kad šķirstīsiet fotoalbumu!

Izmantojiet skaisto laiku kopā būšanai - lazertag, brauciens ar kartingiem vai vienkārši pastaiga, izvēlieties atbilstošāko! Dalies ar šo rakstu savos sociālajos tīklos un iesaki foršas brīvā laika pavadīšanas iespējas arī citiem!