23.01. STV: Attiecības ar uzturu, autiņbiksīšu izvēle, hemoglobīna un D vitamīna nozīme

23. Jan 2022, 09:41 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vēl viena raiba darba nedēļa ir aiz muguras, un varam šajā svētdienas rītā pelnīti atvilkt elpu, lai darītu to, kas pašām patīk. Jā, un kāpēc gan lai tā nebūtu Māmiņu Kluba jaunākā TV raidījuma noskatīšanās? 

Esam sagatavojuši atskatu uz 23.janvāra sižetiem, lai kādu no tiem vari noskatīties arī atkārtoti. Jo, kā zināms, dubults neplīst!

Svētdienas raidījumā ar viesiem runājām par ēšanas traucējumiem un māmiņas psihoemocionālo veselību, jo jaunās māmiņas ir riska grupā ēšanas traucējumu izplatībā. Raidījumā ēšanas koučs Anna Balode dalījās stāstā, kas viņu pamudināja izkļūt no ēšanas traucējumu apburtā loka un sniegt palīdzību citām sievietēm, savukārt veselīga dzīvesveida popularizētāja, influencere Nika Linde sievietēm atklāja sevis pieņemšanas formulu.

Ja sagaidīts pirmdzimtais, vecākiem viss, kas saistīts ar mazulīša aprūpi, sākotnēji var šķist nezināms, tāpēc lietderīgi ieklausīties speciālista padomos. Kopā ar Bēbīšu kluba māmiņu Santu un mazulīti Kristianu apciemojām fizioterapeitu, lai uzzinātu, kā pareizi izvēlēties autiņbiksītes, un kā vispareizāk tās nomainīt.

Kā bērna labsajūtu un veselību ietekmē hemoglobīna līmenis, un vai dzels rezerves organismā var uzlabot ar diētas korekcijas palīdzību? Skaidrojām raidījumā.

Ja vēlies daudzveidot savu ikdienas ēdienkarti, labs risinājums var būt bezglutēna, vegāno un bezlaktozes produktu ieviešana savā uzturā. Vai esi izmēģinājusi kādu no šiem produktiem arī savās mājās?

Ja tevi māc nogurums un miega traucējumi, iespējams, vainojams ir pārāk zems D vitamīna līmenis. Ņemot vērā, ka mūsu platuma grādos saule nespīd tik intensīvi kā dienvidzemēs, Latvijas iedzīvotājiem D vitamīns būtu papildus jāuzņem katru dienu visa gada garumā, jo tikai ar uzturu to nav iespējams uzņemt vajadzīgajā daudzumā.

TV