Dermatoloģe: "Iemesls apsārtumam ap acīm, varētu būt alerģija!"

Dermatoloģe: "Iemesls apsārtumam ap acīm, varētu būt alerģija!"

24. Jul 2014, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

„Man ir iekaisuši acu plakstiņi un āda ap acīm. Esmu veikusi analīzes uz acu ērcīti, bijusi pie acu ārsta un dermatologa, bet nekas netika atklāts. Man izrakstīja ziedes, kas mīkstina ādu, bet tās apsārtumu nemazina. Esmu lietojusi arī „Hidrokortizolu”, bet tiklīdz to nelietoju, apsārtums atkal parādās,” stāsta kāda Māmiņu Kluba lasītāja. Kā šajā situācijā rīkoties, jautājām dermatoloģei Džuljetai Ulmanei.  

Acu ērcīte bieži vien veidojas cilvēkiem ar tendenci uz alerģijām. Piemēram, tad, ja šai sievietei ir alerģiskas izcelsmes konjunktivīts, ērcīte var būt aktivizējusies.

Speciāliste pieļauj, ka visticamāk, šajā gadījumā apsārtumam ap acīm ir kāds alerģisks pamats, tādēļ nepieciešams noskaidrot, kāds!

Acu ērcīti nav viegli izārstēt un diemžēl Latvijā nekādas speciālas ziedes pret ērci ap acīm nav nopērkamas. Pārsvarā šādos gadījumos iesaka lietot vai nu antibakteriālos pilienus (tos izraksta, ja ir strutaini izdalījumi vai dzelteni aplikumi), vai arī „Hidrokortizolu”.

„Domāju, ka šai sievietei būtu jādodas pie alergologa un jāveic alerģiju testus, jo šajā gadījumā noteikti ir kāds kairinātājs, kas veicina acu ērcītes parādīšanos!

Tāpat vēlreiz vajadzētu apmeklēt acu ārstu, kurš noņems proves analīzēm. Ne vienmēr problēmas cēloni iespējams uzzināt pēc vienreizējas analīžu veikšanas! 

Vēl svarīgi noņemt alerģiskās proves, lai saprastu, kāds alergēns veicina apsārtuma aktivizēšanos.

Tā varētu būt, piemēram, alerģija pret skropstu tušu. Es pati reiz iegādājos tušu, kuru lietoju vienmēr, bet tās dēļ pēkšņi radās aktīvs iekaisumu ap acīm. Līdz tas pilnībā izzuda, to ārstēju divus, trīs mēnešus. It kā skropstu tuša bija tā pati, bet, iespējams, ražotājs bija pamainījis tās sastāvu, vai arī tai bija beidzies derīguma termiņš, kā dēļ attīstījās šī alerģiskā reakcija,” iespējamos alerģijas cēloņus min Džuljeta Ulmane.

Māmiņu klubs 

Vai arī tev ir bijis kāda alergēna izraisīts iekaisums ap acīm?