15.11. STV: Svētku svinēšana, priekšlaikus dzimis mazulis, alerģiju noteikšanas analīzes

15. Nov 2020, 09:32 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja svētdienas rīts ir iesākts kopā ar Māmiņu Klubu, tas noteikti ir izdevies. Un šodiena nebūt nav izņēmums. Mēs kopīgi sarunājāmies, guvām jaunus padomus, un uz brīdi apstājāmies, lai padomātu, kā dzīvot labāk, veselīgāk un palīdzēt citiem.

Lūk, atskats uz 15.novembra Māmiņu Kluba raidījuma sižetiem!

Gaidot Vispasaules priekšlaikus dzimušo bērniņu dienu, lielajā intervijā sarunājāmies ar šādu bērniņu mammu Sanitu Ziediņu. Viņas piedzīvotais transformējies arī palīdzībā citiem vecākiem.

Trešdien Latvijai dzimšanas diena! Vai arī jūsu mājās šie svētki kļuvuši par sirsnīgu tradīciju, kad visa ģimene sanāk pie svētku galda un ir blakus viens otram? Šajā svētdienā runājām par to, kā gatavosies Latvijas svētku svinēšanai, un kāpēc tas ir tik svarīgi.

Kā uzsākt bērniņa piebarošanu, ar ko sākt? To vaicājām ģimenes ārstei, kura dalījās ar savām rekomendācijām.

Nereti dzirdam vecākus piesaucam dažādas alerģijas. Reizēm tas ir pamatoti, jo alerģija ir patiešām pierādīta. Kā noteikt, vai bērnam ir alerģija, kā gatavoties analīžu nodošanai, raidījumā skaidroja bērnu alergoloģe.

Priekšlaikus dzimis bērniņš ir liels straukums, neziņa un daudzi jautājumi. Māmiņu Klubs šajā svētdienā viesojās pie ģimenes, kurā meitiņa dzimusi daudz ātrāk par ārstu noteikto laiku, kā arī tikāmies ar speciālistu, kurš stāstīja, kā veidot emocionālo kontaktu ar priekšlaikus dzimušu mazuli.

Kopā ar Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāju Rūtu turpinājām atklāt jaunas vietas un lietas, šajā raidījumā viesojoties keramikas darbnīcā, lai paši savām rokām darinātu traukus.

TV