11.06. STV: Māris Olte, divgadnieka uzturs, autiņbiksīšu nomaiņa bērniņam, parazīti

11. Jun 2023, 10:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Saulains sveiciens svētdienas rītā! Mums ir tik liels prieks svētdienas rītos ar jums tikties gluži kā arī ļoti īpašām draudzenēm, lai parunātu par tēmām, kas mums svarīgas. Šī svētdiena nebija izņēmums.

Svētdienas intervijā viesojāmies pie dabas drauga Māra Oltes.

Kā savam divgadniekam nodrošināt pilnvērtīgu uzturu? Raidījumā viesojāmies pie Pujātu ģimenes, kura dalījās ar savām idejām veselīgam uzturam, kā arī ieklausījāmies pediatres padomos.

Bērniņam augot lielākam, mainās arī viņa aprūpe, jo vecākiem ir svarīgi pielāgoties aktīvā mazuļa kustībām un attīstībai. Kā pareizi nomainīt autiņbiksītes pusotrgadniekam, kurš jau pats staigā un aktīvi izzina pasauli? Ar padomiem svētdienas raidījumā dalījās fizioterapeite Jana Parfjonova.

Lai arī biežāk parazīti sastopami reģionos, kuros ir sliktāki higiēnas un ekonomiskie apstākļi, diemžēl, ar tiem dažkārt nākas saskarties arī mūsu platuma grādos. Kas liecina, ka bērnam ir parazīti un kā tos konstatēt, skaidrojām jaunākajā raidījumā.

Vasara ir īstais laiks, kad aktīvai būt visai ģimenei! Dodamies dabā, dodamies pie ūdeņiem, vienlaikus neaizmirstot arī par drošības pasākumiem. Kam pievērst uzmanību, lai atpūta būtu gan aktīva, gan droša, stāstījām 11. jūnija raidījumā.

Vai mazulim nepieciešams piedāvāt ūdeni un cik daudz ūdens dienas laikā jāizdzer bērnam un pieaugušajam? Pēc padoma vaicājām uztura speciālistei.

TV