“Nē” tūskai un tumšiem lokiem: kā parūpēties par ādu ap acīm

“Nē” tūskai un tumšiem lokiem: kā parūpēties par ādu ap acīm

06. Oct 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kura sieviete gan nav kādu rītu pamodusies un lauzījusi galvu par to, kā pēc iespējas labāk noslēpt tumšos lokus zem acīm pēc negulētas nakts vai tikt vaļā no pietūkušajiem maisiņiem?

Mūsu dzīvesveids atstāj lielu ietekmi uz to, kā mēs izskatāmies. Pietiekamas miega stundas, kā arī augļu, dārzeņu un uzņemtā šķidruma daudzums ikdienā ir svarīgi priekšnoteikumi veselīgai acu zonai, taču liela nozīme ir arī tam, kā mēs to kopjam.

Latvijas dabisko ādas kopšanas līdzekļu ražotājs Marence sniedz ieteikumus, kā mājas apstākļos parūpēties par ādu ap acīm un reizi pār visām reizēm aizmirst par tūsku vai nomācošajiem lokiem zem tām.

Uzliec un noņem kosmētiku ar lielu vērību

Āda acu rajonā ir plānāka, jutīgākā un sausāka nekā pārējā seja, tāpēc tā prasa lielāku vērību un uzmanīgāku apiešanos, lai laika gaitā nerastos nevēlamas grumbiņas.

Gan uzliekot, gan noņemt kosmētiku, to nevajadzētu vilkt vai berzēt, turklāt labāk izmantot pašas pirkstu galus vai maigus grima sūklīšus, uzklājot, piemēram, tonālo krēmu, un mīkstus vates spilventiņus, to notīrot.

Mitrini acu zonu

Ņemot vērā, ka acu zonā zemādas tauki ir daudz plānākā slānī un elastību nodrošinošais kolagēns - mazāk pieejams nekā ādai citviet uz sejas, sausums šeit nav nekāda retā parādība. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc tieši ap acīm mēdz uzrasties pirmās krunciņas.

Tāpat tumšo loku parādīšanās saistāma ne tikvien ar negulētām naktīm vai ģenētiku, bet tiklab arī ar dehidratāciju jeb šķidruma trūkumu. Tādēļ āda zem acīm ir katru dienu kārtīgi jāsamitrina.

Pēdējos gados lielu popularitāti ir ieguvuši tā saucamie patči jeb zem acīm līmējamas uzlīmes, kas piepildītas ar dažādām atvēsinošām, nomierinošām, barojošām un mitrinošām izejvielām un ir ērti lietojamas.

Tomēr intensīvāku iedarbību uz acu zonu atstās mitrinoši krēmi vai smērējami geli, kā Marence Tenzora acu gels, kura sastāvā ir spēcīgs mitrinātājs hialuronskābe, kafeīnu saturošā Mate tēja un citi dabiski ekstrakti, kas visi kopā palīdzēs uzlabot ādas asinsapgādi, limfas atteci un izlīdzināt sejas toni.

Palutini ādu ar masāžu

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc zem acīm rodas maisiņi, ir liekā šķidruma uzkrāšanās. Tā varētu veidoties, uzturā uzņemot ļoti daudz sāls, vai arī alerģisku reakciju gadījumā.

Lai samazinātu acu ādas pietūkumu rīta stundās un stimulētu šķidruma atteci, bieži vien nepietiek tikai ar atvēsinošu līdzekļu izmantošanu. Te palīgā vajadzēs ņemt arī savus roku pirkstus un šo zonu ap acīm vieglām apļveida kustībām un pieskārieniem pamasēt. Vai, ja atrodies Liepājas pusē, iegriezies Marence salonā, kur par Tavu sejas ādu ar lielu vērību parūpēsies Marence meistari.

Masāža acu rajonā ne tikai uzlabos asinscirkulāciju un skābekļa piegādi, bet arī palīdzēs labāk pabarot ādu, aizvadīt nevēlamos toksīnus un samazināt krunciņu redzamību. Tā būs lieti noderīga arī cīņa pret tumšajiem lokiem.

Tas, kādā stāvoklī ir āda ap mūsu acīm, ir ļoti atkarīgs no mūsu rūpēm par to. Saulainās dienās nevajadzētu aizmirst par aizsargkrēmiem un saulesbrillēm, kas pasargās jau tā plāno ādu no bojājumiem un pigmentācijas.

Savukārt ikdienā būtu jāatturas no kaitīgiem ieradumiem un jācenšas gan ieplānot 8 stundas kvalitatīva miega, gan uzņemt pilnvērtīgu uzturu. Tas kopā ar atbilstošu sejas kopšanas rituālu ļaus ādai mirdzēt un izvairīties no dažādām izskatu bojājošām nebūšanām, kā maisiņiem vai tumšiem lokiem.