“Lindex” paātrina materiālu apriti ar jaunu tekstilšķiedru

“Lindex” paātrina materiālu apriti ar jaunu tekstilšķiedru

20. Oct 14:43 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Uzņēmums “Lindex” ir spēris nākamos soļus, paātrinot apņemšanās par materiālu apriti pildīšanu, noslēdzot ilgtermiņa līgumu ar Somijas uzņēmumu “Infinited Fiber” un izmantojot tā patentēto šķiedru Infinna™, kas pilnībā izgatavota no lietotāju tekstila atkritumiem. Partnerība ar “Infinited Fiber” ir būtisks solis “Lindex” transformācijā, piedāvājot ilgtspējīgāku un pārstrādātu izstrādājumu klāstu, kam izejmateriāls iegūts no patērētāju tekstila.  

"Pat, ja tikai neliela daļiņa no pasaules tekstila atkritumiem tiek pārstrādāta, tas nozīmē pārmaiņas, un mēs priecājamies redzēt tādus uzņēmumus kā “Infinited Fiber”, kas to īsteno. “Infinited Fiber” ir gan tehnoloģijas, gan iespējas noslēgt šo loku un pārveidot patērētāju tekstila atkritumus jaunā, augstas kvalitātes kokvilnai līdzīgā izejmateriālā. Tā ir lieliska iespēja ne tikai “Lindex”, bet arī visai tekstila industrijai. Kopā mēs varam virzīt pozitīvas izmaiņas tekstilrūpniecībā, turpinot materiālu apriti un samazinot to ietekmi uz vidi,”  stāsta “Lindex” Aprites un vides ilgtspējības stratēģiskās vadības nodaļas vadītāja Anete Tenstama. 

“Infinited Fiber" piedāvā unikālu, patentētu un atjaunotu tekstilšķiedru – Infinna™ – kas ir mīksta, izskatās dabiski un pēc sajūtām atgādina kokvilnu. Uzņēmums transformē patērētāju tekstila atkritumus, kas satur daudz kokvilnas, augstas kvalitātes šķiedrās, izmantojot inovatīvu tehnoloģiju. Integrējot Infinna™, “Lindex” paplašina savu materiālu klāstu, dodot alternatīvu kokvilnai un citai cilvēku izgatavotai celulozes tipa šķiedrai. 

“Lindex” partnerība ar “Infinited Fiber” ir sākta uz ilgtermiņa līguma pamata, kas darīs pieejamus no Infinna™ šķiedras – kas veidota no patērētāju tekstila atkritumiem – izgatavotus apģērbus, kolīdz 2026. gadā darbu sāks komerciāla mēroga rūpnīca. “Lindex” jau nākamgad (2024) sāks inovēt un testēt jauno izejmateriālu, gatavojoties produkcijas paplašināšanai.  

“Mēs esam gandarīti sadarboties ar “Lindex”.  Šajā ilgtermiņa partnerībā mēs varam sniegt ieguldījumu viņu centienos kaut ko mainīt nākamajām paaudzēm, apgādājot ar apritē esoša materiāla alternatīvu tradicionālajiem materiāliem. Mēs nevaram vien sagaidīt, kad varēsim ieraudzīt Infinna™ pārtapšanu par "Lindex” apģērbiem, kas vēlreiz apliecinās jau zināmo – izmantojot materiālu, kas izgatavots no pārstrādāta apģērba, zīmoliem nav jārod kompromiss starp  kvalitāti, komfortu vai stilu – tas viss ir sasniedzams vienlaikus”, stāsta uzņēmuma “Infinited Fiber” lielo klientu nodaļas direktore Kirsi Roine.   

Pārejot uz jauniem materiāliem un samazinot ietekmi un atkarību no dabiskajiem resursiem, "Lindex” ir spēris būtisku soli tuvāk aprites transformācijai un tapšanai par ilgtspējīgu uzņēmumu – radot pārmaiņas nākamajām paaudzēm.