Zīmējumu izrāde bērniem par brīnīšanos

Zīmējumu izrāde bērniem par brīnīšanos

04. Mar 2019, 00:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Alise Zaķīte ir zinātkāra skolniece, kura kopā ar savu tēti Gundaru dodas uz zooloģisko dārzu, lai jautri pavadītu  laiku un kopā nosvinētu Tēva dienu. Brauciens ar tramvaju izvēršas varenā piedzīvojumā. Pieturā ‘’Bērnu pasaule’’ sāk notikt brīnumu lietas, un piepeši tramvaja vide pārtop par sapņu pasauli, kurā var satikt senākos Bērnu pasaules iemītniekus – atbildīgo tramvaja kontrolieri Lauvu, steidzīgo ceļotāju Mango Rupuci un arī citus, ne mazāk interesantus dzīvniekus. Katra pietura ir kā notikums, kurā tiek piedzīvots kāds stāsts, kāda sena jataka, ko Alises tētis dzirdējis no gudrākajiem Indijas stāstniekiem.

Jatakas stāsti radušies ap 4. gs. un ir senākā budisma literatūra. Tie vēstī par Budas iepriekšējām dzīvēm gan cilvēku, gan dzīvnieku veidolā un palīdz rast atbildes uz  lieliem un maziem bērnus interesējošiem jautājumiem. Kas notiek, ja lietus apēd sauli? Kāpēc pārsprāgst auto riepa? Kāpēc cilvēki zem cepures slēpj zaķausis? Jatakas rosina kā bērnus, tā viņu vecākus vienmēr būt vērīgiem, attapīgiem, aicina nepārstāt brīnīties par dzīves plūdumu un sastaptajiem cilvēkiem.

Komandu kopā savedis Zīmējumu teātris, kas šogad svin savu desmito sezonu. Tā būs latviska interpretācija par Indijas stāstiem, brīvos krāsu vilcienos, dejas virpulī un aizraujošos piedzīvojumos savijot vietējo un eksotisko.

Pirmizrādi ‘’Jatakas’’ piedzīvos Pārdaugavā - pavisam netālu no vietas, kur atradās pirmais budistu templis  Baltijā. Tā notiek arī Pasaules Performances nedēļas (World Performance Week) laikā, kas sākas ar Pasaules bērnu teātra dienu.

Aizved vecākus uz teātri un svinēsim svētkus kopā!

Izrāde paredzēta sākumskolas vecuma bērniem.

Radošā komanda

Režisors: Varis klausītājs

Dramaturģe: Sandija Santa

Horeogrāfe: Agnese Bordjukova

Indiešu dejas: Larisa Podskočaja

Māksliniece: Lote Vilma Vītiņa

Lomās: Artūrs Putniņš, Ance Muižniece

Pirmizrāde: 21. martā plkst. 19.00, E. Smiļģa Teātra muzejā, Ertneres zālē

22. martā plkst. 18.00, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Klusuma un meditācijas istabā

24. martā plkst. 14.00 un 16.00, E. Smiļģa Teātra muzejā, Ertneres zālē

31. martā plkst. 18.00 Kinoteātrī K.Suns

Biļetes->>>

Izrāde veidota ar VKKF mērķprogrammas ‘’’’Latvijas skolas somas’’ satura radīšana’’ atbalstu.