Trīs idejas brīvdienām kopā ar bērnu!

Trīs idejas brīvdienām kopā ar bērnu!

28. Mar 2018, 00:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Priekšā vairākas brīvas dienas, kuras iespējams izmantot radoši! Ļauj vaļu savai un bērnu fantāzijai, un kopīgi pagatavojiet Lieldienu dekorus, vai pievērsieties nebēdnīgām „dārgumu medībām”!

Lieldienu olu meklēšana

Lielu jautrību noteikti sagādās olu meklēšana! Lai arī kādi būtu laika apstākļi, to vari noorganizēt gan ārā, gan iekštelpās – viss, kas tev vajadzīgs, ir nedaudz radošas izdomas!

Lai tradicionālo Lieldienu olu slēpšanu padarītu aizraujošāku, iepriekš vari sagatavot uz lapiņām uzrakstītus, sešus vai septiņus pavedienus, kas, vedot bērnu no viena punkta uz otru, rezultātā viņu nogādās līdz apslēptajiem „dārgumiem” – krāsainajām lieldienu olām.

Katrā pieturas punktā vari izvietot mazākas oliņas, piemēram, paipalu, vai arī nolikt kādu saldumu.

Lai atrakcija būtu vēl jautrāka, kā pavedienus izmanto pašizdomātas mīklas, kuras atminot, bērnam atklājas norāde uz nākamo pieturas punktu, kas pietuvinās „apslēptajai mantai”.

Lai būtu, kur likt ceļā atrastās mazās oliņas vai saldumus, bērniem var izdalīt pa nelielam „krāšanas groziņam”.

Pagatavojiet un izsūtiet Lieldienu apsveikumus

Daudz mīļāki un jaukāki, pilnīgi noteikti būs pašdarināti svētku apsveikumi. Tādēļ, ja vēl neesat paguvuši radiniekiem izsūtīt Lieldienu atklātnītes, pagatavo tās kopā ar bērniem pati!

Uz cieta kartona uzzīmē zaķa galvu un to izgriez. Tas vēlāk noderēs kā šablons apsveikumu gatavošanā!

Tad sameklē vairākus plānākus, krāsainos kartonus, un saloki tos uz pusēm, lai veidotos tādas kā atveramas kartītes. Pēc tam ņem zaķa galvas formas šablonu un novieto to uz kartītes tā, lai šablona kreisā puse pieskartos kartiņas locījuma līnijai. Ļauj bērnam ar flomāsteru apvilkt ap to līniju.

Kad uz visiem sagatavotajiem krāsainajiem kartoniem zaķu galvas esat sazīmējuši, ņem šķēres un tās rūpīgi izgriez. Atceries, ka kartītes kreisajā pusē pie locījuma līnijas jāatstāj vismaz 3 centimetrus garš, abu kartiņas daļu savienojums, lai apsveikumu varētu atvērt un aizvērt!

Sagādā bērnam dažādus materiālus: vati, izgriezumus no žurnāliem, krāsas, spīdumiņus un PVA līmi, un ļauj viņam pašam izdekorēt apsveikuma kartiņas zaķa galvu.

Lieldienu kolāža

Izrotājiet māju ar pašdarinātu sienas dekoru – krāsainu kolāžu!

Vispirms sameklē lielu, cietu lapu, vai labāk – kartonu.

Pēc tam sagādā visa veida dekorējamos materiālus: PVA līmi, audumu atgriezumus, pogas, uzlīmes, spīdumus, flomāsterus, vati, filca gabaliņus un visu citu, kas vien nāk prātā, un ļauj bērniem veidot savu Lieldienu kolāžu! Ja nevēlaties radīt vairākas, kopīgi vienojoties par tematiku, un uzzīmēt uz kartona vai papīra lapas konkrēto kontūru. Tad ļauj, lai bērni pēc saviem ieskatiem, to aizpilda ar dažādiem rotājamajiem materiāliem!

Māmiņu Klubs

Kādas radošas aktivitātes tu ieteiktu šīm Lieldienu brīvdienām?

lauvinja lauvinja 28. Mar 2018, 08:45

Es ieteiktu izmantot brīcdienas, lai maksimāli daudz laika pavadītu laukā!