Pastaigas, kvalitatīvs miegs, telpu vēdināšana un personīgā higiēna. Imunitātes stiprināšanas stūrakmeņi

04. Oct 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rudens nāk ne tikai ar krāsainām lapām, bet arī ar biežāku slimošanu, tāpēc interneta aptiekas “Azeta” farmaceitei Egijai Jēkabsonei vaicājām, kā šajā laikā stiprināt imunitāti.

Lai stiprinātu imunitāti un retāk slimotu, ir būtiski pieci svarīgi priekšnosacījumi. Bez regulārām pastaigām svaigā gaisā un telpu vēdināšanas, lai iekštelpās nesavairotos vīrusi, ne mazāk svarīgs ir arī kvalitatīvs miegs. “Ja esam pietiekami gulējuši, jūtamies labāk un nostiprinām savu imūnsistēmu,” skaidro farmaceite Egija Jēkabsone, piebilstot, ka nevajadzētu aizmirst arī par personīgo higiēnu. Tas nozīmē, ka regulāri jāmazgā rokas un tās arī jādezinficē.

Vēl viens svarīgs aspekts imunitātes stiprināšanā ir pārtika. “Ikdienā uzņemot dārzeņus, augļus, ogas, stiprinām imūnsistēmu. Iesaku uzturā ieviest kāļus, ābolus, brūklenes, dzērvenes, burkānus, bietes un citus sezonālos produktus, kas ir bagātināti ar minerālvielām un vitamīniem,” ar ieteikumiem dalās speciāliste. Vienlaikus viņa norāda, ka ne vienmēr visu organismam nepieciešamo varam saņemt tikai ar pārtiku, īpašu uzmanību vēršot uz nepieciešamo C vitamīna, selēna un cinka daudzumu, tāpēc tas jāuzņem papildus.

Kā rīkoties, ja tomēr gadījies saaukstēties?

Ja imūnsistēmai tomēr nav izdevies uzveikt vīrusus un sanācis saaukstēties, no dabīgajiem preparātiem šādā gadījumā palīdzēs Islandes ķērpis, kā arī produkti, kuru sastāvā ir smiltsērkšķis, kumelīte, kliņģerīte, alteja un citi dabīgi līdzekļi. Savukārt, lai mazinātu klepu, svarīgi zināt, kāds tas ir – sauss vai mitrs. “Ja zināsim, kāds ir klepus, to varēs ātrāk novērst un efektīvāk mazināt simptomus, izvēloties situācijai atbilstošāko preparātu,” saka farmaceite.

IMUNITAL SHOTS

 

OLVEL putojošās tabletes MULTIVITAMINS

 

IVEX klepus sīrups