Nakts enurēze ir slimība, ko diagnosticē ārsts, nevis vecāki

25. Nov 2016, 00:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai arī tu prāto par to, kas notiek ar tavu šķietami jau lielo bērnu? Un īsti nav skaidrs, vai slapjā gulta pēc nakts miedziņa ir normāla parādība, vai tomēr - problēma, kas jāatrisina? Kas ir enurēze, un ar ko tā sākas, pastāstīs Bērnu slimnīcas bērnu urologs Natālija Bozotova un bērnu neirologs Baiba Norīte Lapsiņa.

Kas ir nakts enurēze?

Kad bērnam jau aiz muguras autiņbiksīšu laiks, pēkšņi bērns sāk slapināt gultā. Mēs, mammas, klusi nomainām gultasveļu, pārģērbjam bērnu un domājam, ka tā ir lieta, par ko ar citiem nevajadzētu runāt. Bet patiesībā tā nav.

Vecākiem par to trūkst informācijas, un bieži vien pat īsti nav skaidrs, vai tā ir īslaicīga problēma, bērna niķis vai tomēr slimība.

„Nakts enurēze ir slimība, un šo diagnozi uzstāda ārsts gadījumā, ja bērns ir sasniedzis 5-5,5 gadu vecumu”, - uzsver Bērnu slimnīcas bērnu urologs Natālija Bozotova. „Par to varam runāt gadījumā, ja bērna nakts čurāšanai nav nekādu citu iemeslu” viņa paskaidro.

Kā mums pastāstīja Bērnu slimnīcas bērnu neirologs Baiba Norīte Lapsiņa, ar  to sirgst pasaulē aptuveni 5-7 miljoni bērnu, bet jāatceras, ka ir divu veidu enurēze:

  • Primārā enurēze, kas vairāk saistīta ar uroloģiska rakstura problēmām;
  • Sekundārā enurēze, kas saistīta ar bērna neiroloģiju, jo tā sākas pēc laika, kad bērns ir pārtraucis lietot autiņbiksītes. Bieži tas saistīts ar stresa situācijām, emocijām, un reizēm arī ar bērna urīnceļu infekcijām.

Līdzās diskomfortam, ko rada slapjā gulta, bērni jūtas arī nomākti, jo viņi nezina, ka viņi šajā pasaulē nav vieni ar šo problēmu.

Nedrīkst bērnu rāt par slapjo gultu, un par to sākt uztraukties pāragri arī nevajadzētu, sevišķi, ja mazulis nesen tikai atvadījies no autiņbiksītēm.

Arī trīsgadīgam bērnam var gadīties naktī pieslapināt gultu. Nakts urinācijas kontrole iestājas vēlāk – līdz piecu gadu vecumam, kad bērns patiešām kontrolē nakts čurāšanu. Bērns tad uztver šo signālu, piebremzē čurāšanas procesu naktī vai tieši dodas pačurāt.

Māmiņu Klubs

Skaties videofilmu un uzzini visu par nakts enurēzi!

20121202215000-45028.jpg 

DryNites® uzsūcošās naktsbiksītes ir radītas, lai atvieglotu bērnu nakts enurēzes (slapināšanas) ārstēšanu un palīdzētu bērnam atveseļoties.

Nakts slapināšana gultā skar daudzus bērnus vecumā no 4 - 14 gadiem. DryNites® sniedz diskrētu atbalstu šiem bērniem!

  • DryNites® labi uzsūc mitrumu, tādejādi pasargājot bērna un gultas veļu!
  • Tās izskatās gluži kā apakšveļa. Bērns tās viegli var valkāt zem pidžamas jeb drēbēm!
  • Nemanāmās, bet uzsūcošās naktsbiksītes ļaus bērnam doties uz nometnēm vai pārlaist nakti pie draugiem – neviens neuzzinās par slapināšanu gultā.
  • DryNites® ir radītas gan zēniem, gan meitenēm, ar atšķirīgu dizainu. Meitenēm – ar taurentiņiem, bet zēniem – ar stilīgiem močiem!