Mazuļa enciklopēdija: Kā sagatavot bērnu vizītei pie LOR?

25. Oct 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Viens no svarīgiem priekšnosacījumiem, lai vizīte pie ārsta nesagādātu raizes ne bērnam, ne arī viņa vecākiem, ir iepriekšēja sagatavošanās. Kā to darīt vislabāk, ja paredzēts doties pie otolaringologa, ieteikumos dalās Ilze Sokolova.

“Apmēram puse no konsultācijas veiksmes ir vecāku nopelns,” uzsver otolaringoloģe Ilze Sokolova, sakot, ka vislabāk ir, ja bērns uz konsultāciju atnācis, jau zinādams, ko no viņa sagaida.

Noskaties video un uzzini, kā jau mājās sagatavot bērnu apskatei pie otolaringologa!

Gatavojoties vizītei pie ārsta, nekādā gadījumā nedrīkst bērnam solīt, ka ārsts tikai parunāsies un neko nedarīs, jo, pretējā gadījumā, brīdī, kad bērns tiks apsēdināts krēslā un ārsts tuvosies ar instrumentiem, mazajam pacientam sāksies panika. Ja bērns būs sagatavots vizītei, ir lielāka iespējamība, ka viņš no kabineta iznāks priecīgs, un apmierināti būs arī vecāki.

Ne mazāk svarīgi ir bērnus ar ārstu nebiedēt, sakot, ka gadījumā, ja nenēsās cepuri, bērns tiks sūtīts uz slimnīcu vai pie ārsta. “Ārsts ir nevis bubulis, bet gan tas, kurš cenšas palīdzēt,” uzsver Ilze Sokolova.