Mazākajiem bērniem Covid-19 vakcīnu intervāls saīsināts līdz 6 nedēļām

Mazākajiem bērniem Covid-19 vakcīnu intervāls saīsināts līdz 6 nedēļām

21. Jan 2022, 10:24 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Imunizācijas valsts padome (IVP) rekomendē pirmās un otrās Covid-19 vakcīnas ievades intervālu bērniem no pieciem līdz 11 gadiem samazināt līdz sešām nedēļām, informēja IVP.

Sākot piecu līdz 11 gadu vecu bērnu vakcināciju pret Covid-19, rekomendētais vakcīnu saņemšanas intervāls bija trīs mēneši.

"Kopš pasaulē sākta 5–11 gadu vecuma grupas vakcinācija pret Covid-19, ir vakcinēti miljoniem bērnu – ASV vien tie ir gandrīz desmit miljoni. Attiecīgi arī datu par drošību ir daudz vairāk,  nekā bija vakcīnas reģistrācijas brīdī," IVP lēmumu pamato padomes vadītāja, profesore, infektoloģe Dace Zavadska.

Tāpēc, ņemot vērā aktuālo epidemioloģisko situāciju un vakcīnas drošības un valstu pieredzes datus, varot saīsināt iepriekš rekomendēto trīs mēnešu intervālu līdz sešām nedēļām. Nepieciešamības gadījumā ir iespējams lemt bērnam otro vakcīnas devu nodrošināt agrāk – pēc trim nedēļām, kas nav pretrunā ar reģistrēto vakcinācijas shēmu.

"Tāpat joprojām imūnsupresētajiem bērniem rekomendējam trīs devas – pirmā deva, pēc trim nedēļām otrā deva un pēc četrām nedēļām trešā deva," skaidro Zavadska.

Šīs nedēļas IVP sēdē tika skatīts jautājums arī par balstvakcinācijas nepieciešamību pusaudžiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem. IVP joprojām to nerekomendē. Zavadska skaidro, ka balstvakcīna pusaudžiem Covid-19 transmisiju neierobežos, turklāt no smagas slimības gaitas spēj pasargāt arī divas vakcīnas.