Māmiņu Klubs testē: Soniskās zobu birstes

08. Apr 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ikviens no mums vēlas sev skaistus un veselus zobus. Tas, protams, nozīmē, ka par zobiņiem pareizi jārūpējas, to darot jau no mazām dienām. Kā ar zobu kopšanu sokas Māmiņu kluba TV raidījuma vadītājas Rūtas ģimenē, kurā aug divas meitas, devāmies noskaidrot 4. aprīļa raidījumā.

Rūta stāsta, ka savai un bērnu mutes higiēnai vienmēr pievērsusi uzmanību, taču, neskatoties uz to, nesen nācies saskarties ar vecākās meitas zobu veselības problēmām, jo zobu higiēnista apmeklējuma laikā meitas zobos atklāti vairāki caurumi.

Sertificēta zobu higiēniste Anita Preisa norāda, ka pirmā vizīte pie higiēnista vai zobārsta mazam bērnam ir ļoti svarīga, jo tā ir pirmā šāda veida pieredze viņa dzīvē. Tāpēc ieteicams pirmajai reizei izvēlēties higiēnista apmeklējumu, jo viņš vizītes laikā iepazīstinās ar savu kabinetu un zobu kopšanas līdzekļiem.

Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītāja Rūta uzsver, ka, viņasprāt, ir ļoti būtiski neieviest bērnā nepatiku pret zobu kopšanu, kā tas dažkārt gadās, bet vienlaikus arī panākt, ka bērns patiešām tīrītu zobus gan no rīta, gan arī vakarā. “Ir jāatrod dažādas idejas, kā šo procesu bērnam padarīt interesantu. Mums zobārsts ieteica izmantot elektroniskās zobu birstes,” ar savu pieredzi dalās Rūta.

Anita Preisa norāda, ka elektroniskās zobu birstes rekomendē sākot no 3 gadu vecuma, taču, ja bērns tam ir gatavs ātrāk, elektroniskās zobu birstes var lietot arī agrākā vecumā. “Elektroniskās zobu birstes ar sonisko tehnoloģiju ir maigas, tāpēc bērns ar tām nenodarīs nekādu kaitējumu saviem zobiem. Tās ir arī būtiski efektīvākas nekā manuālās zobu birstes, jo ar roku nav iespējams tik efektīvi notīrīt aplikumu, kas veidojas uz zobiem. Piedevām, to uzgaļi ir maināmi, tāpēc vienu zobu birsti, nomainot vien uzgali, var lietot visi ģimenes bērni un pat pieaugušie,” skaidro zobu higiēniste, atgādinot, ka līdz 10 gadu vecumam vecākiem būtu jāseko līdzi tam, kā bērns tīra zobus.

Tiesa, kā atklāj Rūta, viņu ģimenē tas ne vienmēr padodas viegli: “Vienmēr savām meitām pārtīru zobus, taču tas ne vienmēr nākas viegli, tāpēc jāizmanto dažādi palīgi – dziesmiņas, norunas, spēlītes.”

Šādos gadījumos, lai bērnos radītu interesi par zobu tīrīšanu, lielisks atbalsts ir tam paredzētās aplikācijas. Piemēram, Philips Sonicare zobu birstēm ir pieejama aplikācija, kas mudina zobiņus tīrīt kopā ar draugu Spārkliju. “Tā ir vislabākā motivācija bērnam – kopā ar kādu, piemēram, draugu Spārkliju, tīrīt zobus kopā,” uzsver Anita Preisa.

TavamSmaidam.lv