Māmiņas Annas dienasgrāmata: Enurēze atgriežas ar jaunu sparu!

Māmiņas Annas dienasgrāmata: Enurēze atgriežas ar jaunu sparu!

08. Nov 2013, 00:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mēģinu analizēt, saprast, kas mūsu ikdienā būtu mainījies, bet netieku gudra. Un pa galvu maisās urologa vārdi, ko viņš teica pēdējā vizītē, ka šāds scenārijs bija viens no variantiem, kas varētu notikt. Viens – uzlabojumi nozīmē, ka slimība būs uzveikta, otrs – ir vienkārši iestājies tāds kā pamiera periods un cīņa vēl nav galā.

Cīņa turpinās..

Tā diemžēl izrādās arī mums, šis otrais variants. Bērns pārdzīvo. Dzirdu, ka viņš pa naktīm iet uz tualeti, bet tik un ta no rīta pamostoties, gulta ir slapja. (pēdējās 10 dienas – tikai divās esam iezīmējuši saulīti) Kāpēc? Raudāt nav jēgas, kliegt uz debesīm arī ne. Jāsaņemas un jāuzloka piedurknes, lai ķertos klāt pie cīņas nopietnāk. Homeopāta vizīti tā arī atliku, jo tiešām likās, ka būsim tikuši galā, bet laikam būs jāpierakstās.

Baha ziedi pret dusmām un bezpalīdzību

Tikko iepilināju sev glāzē Baha ziedus, kas man palīdzēs tikt galā ar tām iekšējām dusmām uz pasauli un uz to bezpalīdzību, ka es nezinu, ko iesākt, kā bērnam palīdzēt. Un kāda velna pēc tieši mums ar šo problēmu jāsaskaras? Nu kurš to pateiks?

Vai enurēze var būt iedzimta?

Vīrs tikai skolas gados, pirmajās klasītēs tika ar to galā, kad pats apzināti vakaros sāka iet uz tualeti, kaut vai nevajag. Varbūt sešos gados bērns vēl tiešām par mazu, lai pats savilktu sakarības? Manā ģimenē neviens ar enurēzi nekad nav saskāries, bet vīra ģimenē gan. Ja šīs lietas ir iedzimtas... vienīgais, kas nomierina ir tas, ka tās jau nav mūžīgas, un augot, cilvēks iemācās vairāk sevi kontrolēt un apmierināt vajadzības laicīgi. Aiz smiekliem gan apčurāties var arī 35 gados. Bet tas jau ir pavisam kas cits.

Kā rīkoties tālāk?

Nu ko, būs man jānomierinās līdz vakaram, un jāizdomā stratēģiskais plāns, ko iesākt un kā rīkoties tālāk. Jāatzīstas, ka biju jau sapriecājusies, ka slapjās gultas ir palikušas aiz muguras. 

Māmiņa Anna

20121128173408-44521.jpg

www.bernuenureze.lv